Www.Bisedoj.Com

Reviste e Perditshme Virtuale...
 
ForumFaqja Kryesore*GalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
:::<<C&C>>::: (8975)
 
:::>>C&C<<::: (8396)
 
Kejsi (6420)
 
AL_00 (5752)
 
Admin (3402)
 
BiNnki (2909)
 
DaNgErOuS_gIrL (2800)
 
ToSi (2689)
 
absurdja (2413)
 
Jakuzzi (2276)
 
Tema Fundit
» Vjen nje moment dhe ???
24/01/13, 02:07 pm nga :::>>C&C<<:::

» MENDIM I CASTIT..........
24/01/13, 01:56 pm nga :::>>C&C<<:::

» Tė mirat dhe tė kėqijat e gjėrave qė pėrdorim mė shpesh
07/11/12, 12:13 am nga Mimika

» Pytje logjike - ndihme
06/11/12, 11:35 pm nga Mimika

» Ne keto momente dua te them............
06/11/12, 11:26 pm nga Mimika

» Ju lutem me ndimoni
06/11/12, 11:24 pm nga Mimika

» Kuota diplomimit
01/09/12, 10:54 am nga nataeustikes

» PERSHENDETJE NGA TETOVA
04/06/12, 07:56 pm nga legjenda

» Deklaroj se... .....????????
19/11/11, 02:27 am nga :::>>C&C<<:::

» Te numerojme se bashku deri ne njemiljon...
19/11/11, 02:25 am nga :::>>C&C<<:::

» kliko dhe hesht
19/11/11, 02:23 am nga :::>>C&C<<:::

» Shprehja qe ju pelqen me shume
19/11/11, 02:22 am nga :::>>C&C<<:::

» Shkruani nje emer te nje antari
19/11/11, 02:21 am nga :::>>C&C<<:::

» Si Ndiheni?
19/11/11, 02:19 am nga :::>>C&C<<:::

» Si do e pėrballonit njė person qė nuk ju do..??
18/10/11, 04:04 pm nga Kejsi

Statistikat
Forumi ka 482 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri Ardos

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 52841 artikuj v 6853 temat
Kush ėshtė nė linjė
4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 302 mė 08/05/11, 04:06 am
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Www.Bisedoj.Com Ne Facebook
Www.Bisedoj.Com on Facebook
Bisedo ne Chat
Share | 
 

 Keshilla pėr njė Bised Erotike

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
BiNnki
Administrator
Administrator


Numri i postimeve: 2909
Age: 29
Vendodhja: Zürich.
Piket: 18951
Registration date: 01/06/2009

MesazhTitulli: Keshilla pėr njė Bised Erotike   26/10/09, 02:33 am

Keshila pėr njė bisede erotike

Si ta fitosh dashurinė me anė tė zėrit

- Kur i bėni njė kompliment partnerit tuaj, mos pėrdorni fjalė tė sheqerosura dhe tė marra nga romane apo filma, si dhe fjalė qė mund t'i ketė thėnė ai. Gjeni diēka me njėmend tė veēantė. Nėse ia vlen tė kaloni kohėn me tė, sigurisht qė edhe fjalėt do t'ju vijnė natyrshėm.

- Shpesh shtėpitė e ēajit tė kohėve tė shkuara ishin njė teatėr i vėrtetė intrigash politike. Njė nga karakteristikat mė tė bukura tė geishave ishte pikėrisht aftėsia e tyre pėr tė ruajtur njė sekret. Mos u tregoni shoqeve ēdo hollėsi tė aventurave tuaja erotike. Heshtja juaj do tė vlerėsohet shumė nga i dashuri dhe do ta shtyjė t'ju takojė sėrish.

- Geishat e dinin sa e rėndėsishme ishte tė bisedonin me meshkujt pėr interesat e tyre. Meshkujt vdesin tė shprehin mendimin e tyre mbi njė ēėshtje, kėshtu qė pėrpiquni ta drejtoni bisedėn drejt njė teme apo ngjarjeje tė aktualitetit. Mos kini frikė ta sfidoni me mendimet tuaja. Meshkujve u pėlqen tė diskutojnė dhe nuk ka mundėsi dhe tė mundur kur pėrfundoni bashkė nė shtrat.

- Ashtu sikur mateshin bukuria dhe hiret e damave tė Heianit nga aftėsia e kombinimit tė shtresave kaleidoskopike tė kimonove tė tyre, edhe ju do tė jeni shumė tėrheqėse dhe e veēantė, duke shpalosur anėt e pafundme tė personalitetit tuaj. Pasja e shumė interesave thellon raportin, sepse ju lejon ta ushqeni me argumente dhe dije pėrherė tė reja.

- Nė ditėt e shkėlqimit tė lavdishėm tė Yoshiwaras, tayu-ja zgjidhte klientėt ose i refuzonte nėse nuk ndjehej e joshur prej tyre. Meshkujt prisnin duke mbajtur frymėn, nėse do t'i priste apo jo nė dhomat e veta. Zonat trunore tė kėnaqėsisė sė meshkujve tuaj janė tė nxitura mė sė shumti nga e papritura dhe e paparashikuara. Tek-tuk ngrijini ndonjė kurth pėr tė mbajtur gjallė raportin.

- Geishat dhe geikot e Kiotos flisnin njė dialekt shumė tė kėndshėm, tė cilin dinin ta ndryshonin sipas meshkujve me tė cilėt rrinin. Mund tė pėrdorni njė gjuhė vulgare me mashkullin tuaj, por mė parė sigurohuni pėr predispozitėn e tij. Disa meshkujve u duken shumė eksituese fjalėt e pisėta, por jo pėr tė gjithė ėshtė kėshtu.

A ia vlen ta bėsh ti hapin e parė?
Ta joshėsh, ta hedhėsh hapin ti para se ta bėjė ai... A funksionon gjithmonė? Dhe cilat janė lėvizjet qė duhen shmangur? Ja kėshillat e specialistes.
Pėrherė e mė tė shpeshta janė rastet kur ėshtė femra ajo qė hedh hapin e para, e fton njė mashkull pėr darkė, tregon interes ndaj tij... Por ndonjėherė tė lind dyshimi nėse kjo inciativė mund tė tė pengojė apo tė japė dorė. Pėr kėtė pėrgjigjet psikoterapeutja Maria Rita Parsi.

A ėshtė njė mėnyrė e vlefshme pėr tė bėrė pėr vete?
"Pa dyshim. Mendoj se njė joshje e drejtpėrdrejtė ėshtė pėrherė mė e mira: tregon fare haptazi dėshirat e veta, shtyn tjetrin, ndryshon rregullat e lojės".

Po pėr ne, cila ėshtė pėrparėsia e vėrtetė?
"Ajo e tė pasurit menjėherė njė pėrgjigje tė qartė mbi vlerėn e atij qė kemi pėrballė: janė ende tė paktė meshkujt e aftė pėr tė mbajtur sfidėn, pėr t'u pėrballur nė njė nivel mė tė lartė. Ata mė sipėrfaqėsorėt, pėr shembull, qė janė edhe mė tė shumtė, do tė ndaleshin te propozimi vetėm pėr njė natė, ndėrsa tombeur des femmes nuk do tė kalonin pėrtej stereotipit tė mashkullit gjahtar".
Ndonjė gabim qė nuk duhet bėrė?

"Nėse do tė hysh nė terrenin e lojės mashkullore, duhet ndjekur pėrherė stili i tyre: prandaj, mund t'i vardiseni lirshėm, por nė mėnyrėn femėrore".

Puthje qė shėrojnė
Pėr femrat puthja ėshtė mė e rėndėsishme se seksi. Pėrveē tė tjerash, puthja i bėn mirė edhe shėndetit. Dy studime tė reja dėshmojnė pėr kėtė. "Asnjė fatkeqėsi nuk mund tė mė ndodhė kur ajo mė dhuron njė puthje", - kėndonte poeti trubador Colin Muset, mė 1400-n. Pa pėrfytyruar se shkenca, nė njė largėsi shekullore, do t'i jepte tė drejtė. Njė studim i kryer nga Universiteti i Vjenės, nė fakt, ka nxjerrė si pėrfundim se puthjet e rregullta i bėjnė mirė shėndetit, njėsoj sa njė ilaē. Njė puthje e gjatė dhe gjithė pasion ul tensionin e gjakut dhe gjithashtu edhe nivelin e kolesterolit, duke parandaluar nė kėtė mėnyrė rrezikun e infarktit. Edhe mbrojtjet e imunitetit bėhen mė tė forta. Sepse gjatė ēdo puthjeje ēlirohet njė sasi e madhe bakteriesh, tė cilat pėrēohen nga njė partner te tjetri, duke nxitur prodhimin e antitrupave tė rinj. Domethėnia qė ka puthja pėr femrat dhe meshkujt ka qenė temė e kėrkimit tė seksologes Ingelore Ebberfeld nga Bremeni. Sipas studimit gjerman, tė kryer mbi 514 njerėz tė moshave 16-91 vjeē, ndėrkohė qė meshkujt priren ta shohin puthjen mė shumė si njė zakon, pėr femrat ajo pėrfaqėson njė pėrbėrės shumė tė rėndėsishėm pėr intimitetin e ēiftit, aq sa konsiderohet mė e rėndėsishme se seksi. Ka edhe mė: dy tė tretat e femrave qė iu pėrgjigjėn pyetėsorit tė seksologes, thonė se njė burrė qė puth mirė, ėshtė edhe njė i dashur i mirė. Nė pėrgjithėsi, ato qė thonin se puthnin me kėnaqėsi, qenė 56 pėr qind e femrave tė pyetura kundrejt 44 pėr qind tė meshkujve. Vetėm kur bėjnė dashuri, sjellja e tė dy gjinive duket se pėrputhet: 10.7 pėr qind e meshkujve dhe 9.7 pėr qind e femrave kanė deklaruar se nuk puthen gjatė raportit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Bisedoj.com
Admin
Administrator
Administrator


Numri i postimeve: 3402
Age: 27
Vendodhja: Tirana ALBANIA
Piket: 20103
Registration date: 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Keshilla pėr njė Bised Erotike   26/10/09, 09:04 pm

Info interesante, mua me pelqen te me sfidoje e dashura ne debat, dhe sidomos pas nje debati te "zjarrte" te perfundosh ne shtrat Very Happy

_________________

Frekuentimi i nje forumi tjeter...Demton rende shendetin....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.bisedoj.com
 
Keshilla pėr njė Bised Erotike
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Www.Bisedoj.Com ::  :: -