Www.Bisedoj.Com

Reviste e Perditshme Virtuale...
 
ForumFaqja Kryesore*GalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
:::<<C&C>>::: (8975)
 
:::>>C&C<<::: (8396)
 
Kejsi (6420)
 
AL_00 (5752)
 
Admin (3402)
 
BiNnki (2909)
 
DaNgErOuS_gIrL (2800)
 
ToSi (2689)
 
absurdja (2413)
 
Jakuzzi (2276)
 
Tema Fundit
» Vjen nje moment dhe ???
24/01/13, 02:07 pm nga :::>>C&C<<:::

» MENDIM I CASTIT..........
24/01/13, 01:56 pm nga :::>>C&C<<:::

» Tė mirat dhe tė kėqijat e gjėrave qė pėrdorim mė shpesh
07/11/12, 12:13 am nga Mimika

» Pytje logjike - ndihme
06/11/12, 11:35 pm nga Mimika

» Ne keto momente dua te them............
06/11/12, 11:26 pm nga Mimika

» Ju lutem me ndimoni
06/11/12, 11:24 pm nga Mimika

» Kuota diplomimit
01/09/12, 10:54 am nga nataeustikes

» PERSHENDETJE NGA TETOVA
04/06/12, 07:56 pm nga legjenda

» Deklaroj se... .....????????
19/11/11, 02:27 am nga :::>>C&C<<:::

» Te numerojme se bashku deri ne njemiljon...
19/11/11, 02:25 am nga :::>>C&C<<:::

» kliko dhe hesht
19/11/11, 02:23 am nga :::>>C&C<<:::

» Shprehja qe ju pelqen me shume
19/11/11, 02:22 am nga :::>>C&C<<:::

» Shkruani nje emer te nje antari
19/11/11, 02:21 am nga :::>>C&C<<:::

» Si Ndiheni?
19/11/11, 02:19 am nga :::>>C&C<<:::

» Si do e pėrballonit njė person qė nuk ju do..??
18/10/11, 04:04 pm nga Kejsi

Statistikat
Forumi ka 482 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri Ardos

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 52841 artikuj v 6853 temat
Kush ėshtė nė linjė
2 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 2 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 302 mė 08/05/11, 04:06 am
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Www.Bisedoj.Com Ne Facebook
Www.Bisedoj.Com on Facebook
Bisedo ne Chat
Share | 
 

 RRETH VIP-ave

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kejsi
Administrator
Administrator


Numri i postimeve: 6420
Piket: 22766
Registration date: 28/10/2008

12032009
MesazhRRETH VIP-ave

Profili
Profesioni:

Modele, Kengetare
Datelindja:
-05 Shkurt 1985


Biografia

Ēiljeta lindi mė 5 shkurt tė vitit 1985 nė Tiranė, nė Lagjen Nr. 3, te Selvia. Tetėvjeēaren e kreu nė shkollėn “Jeronim de Rada” e mė pas gjimnazin te “Sami Frashėri”, nė Tiranė. Nė shkollė ka dalluar me aftėsitė e saj nė kėrcim, kėngė e recitim. Qė nė vitin e parė tė gjimnazit zgjidhet modelja mė e mirė. Po kėtė vit merr pjesė edhe nė konkursin e bukurisė “Miss Shqipėria”, ku vlerėsohet me ēmimin “Miss Kinemaja”. Nė moshėn 17-vjeēare pėrfaqėson Shqipėrinė nė spektaklin e bukurisė “Miss National”, tė organizuar nė Brazil. Gjatė gjimnazit bėhet imazh edhe i disa reklamave. Familja e saj pėrbėhet nga tre pjesėtarė: mami, babi dhe Ēiljeta. Babi i saj quhet Ferdinand Xhilaga, i ditėlindjes 15.12.1935. Aktualisht, ėshtė pensionist, por profesioni i tij ka qenė ekonomist. Origjina e tij ėshtė dibrane, mirėpo, duke pasur babanė oficer, ėshtė lindur nė Delvinė. Mami i Ēiljetės quhet Majlinda Xhilaga, e lindur mė 23.05.1962 nė Korēė. Profesioni i saj ėshtė parukiere. Ēiljeta i ka bėrė dhuratė mamit tė saj njė sallon bukurie nė Tiranė, i cili mban emrin “Ēiljeta”. Ēiljeta ka njė marrėdhėnie tė rrallė me gjyshen e saj..."

Lindur: Tirane, Albania
Modele, Kengetare
Horoskpi: Ujori.

Eshte ajo qe beri Cilieten te famshme! Format e saj te rrumbullaketa e kthyen ate ne nje simbol seksi per Shqiperin. Pikerisht keto forma jane dhurate e natyres, pasi ajo nuk mban dieten dhe ushqehet normalisht. Ushqimi i saj i preferuar jane makaronat dhe asnjehere nuk i privon nga vetja gjerat qe i pelqejne. Here pas here shkon dhe ne palester, dhe nuk pi alkool as cigare. Shpenzon shume per pamjen e jashtme. Sidomos tani qe eshte ne vemendjen e paparaceve, ajo eshte e kujdesshme cdo here qe del nga shtepia. Gardaroba e saj eshte shume e madhe. Nese me perpara ka qen e fokusuar tek veshjet, se fundmi kane filluar t'i pelqejne shume aksesoret. Nuk ka asnje still te vecante.Vishet sportive, elegante dhe estravagante. Nese me perpara ka qene shume e njohur per ndryshimin e flokeve dhe pamjen e jashtme, duket se tani eshte e kenaqur. " Mendoj se duhet te rri natyrale!", ka thene ajo ne nje interviste. "Me pelqen keshtu dhe nuk kam ndonje ide per te ndryshuar". Dhe keq nuk e ka. Ajo u shpalle perpara disa kohesh ne internet si kengetarja me seksi. Ajo la pas bukuroshe si Elvana Gjata, Genta Ismajli dhe Nora Istrefi. Jo pak per nje vajze e cila kur debutoj ne skene me konkursin "Miss Shqiperia" kishte shume enderra ne sirtar.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Www.Bisedoj.Com
Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

RRETH VIP-ave :: Komentet

Re: RRETH VIP-ave
Mesazh prej 12/03/09, 01:41 pm  Kejsi

Biografia

Nė vitin 2004 Zajmina Vasjari u kurorėzua "Miss Shqipėria" nė Apolloni. Qė prej atij viti, ajo s'do t'i ndahej mė ekranit, spektakleve e jetės artistike tė vendit. Do tė ishte mbase njė prej miss-eve qė do tė bėhej mė tepėr prezente nė jetėn e showbiz-it modest shqiptar. Pėr shumė kohė do tė ishte ikona e njė kompanie shqiptare. Do tė shfaqej nė spektakle televizive pafund e sė fundmi do tė dilte nė treg edhe si kėngėtare, ndėrkohė qė prej pak kohėsh ka publikuar albumin e saj tė parė.Re: RRETH VIP-ave
Mesazh prej 12/03/09, 01:44 pm  Kejsi


Biografia
E njohur si nje nga fotomodelet e para ne Shqiperi. Qe ne moshe te vogel spikat talenti i saj si nje balerine dhe regjizore ku me pas do ta shikoni si nje show girl. Kryen nje sere spektaklesh qe ne moshe te vogel te organizuara nga vete ajo. Ne vitin 1998 vendoset ne Greqi per te punuar me nje afat te shkurter si fotomodele. Vite me vone, do ta shohim dhe si kengetare ku ne kete fushe ka patur sukses. Momentalisht ndodhet ne Amerike ku ushtron profesionin e saj si fotomodele. Ka deshire te vazhdoje Akademine e Arteve te Bukura si aktore. Ne vitin 2002 eshte cilesuar eedhe si vajza me e sukseshme e kopertinave.
Re: RRETH VIP-ave
Mesazh prej 12/03/09, 01:45 pm  Kejsi


Datelindja:
-14 Dhjetor 1979

Biografia
Adelina Ismajli lindi nė Prishtinė mė 14 dhjetor 1979, ajo ėshtė njė kėngtare dhe aktore nga Kosova, dhe pėr momentin njė prej kėngėtareve mė tė suksesshme nė Kosovė. Mė 1997 ajo u zgjodh Miss Kosova. Edhe motra e saj Zanfina Ismajli ėshtė kėngėtare e suksesshme. Konkurrentja kryesore e saj ėshtė Leonora Jakupi. Babai i Adelinės ėshtė lindur nė fshatin Sazli afėr qytetit Ferizaj, kurse nėna saj ėshtė nga Peja.


Tabela e pėrmbajtjeve

* 1 Albume
* 2 Filmografia
* 3 Trivia
* 4 Lidhje tė jashtme

Albume

* Nuk jam sex bombė
* 100% Zeshkane
* Prej fillimit
* Mbretėreshė e robėreshė
* feniks

Filmografia

* Ditari i Stupcave (Stupcat) - ?
* Qumili - Urime 8 Marsi 2005 (Qumili) - 2005

Trivia

* Adelina ėshtė e njohur nga fėmijėria e hershme me entuziazmin e saj, si e re ajo pėlqehej shumė nga fėmijėt gjersa nuk u paraqit si e rritu me kėngėn "Frajeri".
* Adelina njihet me stilin e saj tė veēantė dhe herė herė arrogant.
* Tani kohėve tė fundit paraqitet me butėsi dhe ėmbėlsi duke puthur me njė puthje franēeze Gentiana Ismajlin.
Re: RRETH VIP-ave
Mesazh prej 12/03/09, 02:07 pm  KejsiBiografia
Ledina Ēelo nuk heq dorė nga aventura e saj londineze. Disa vite mė parė me shumė guxim ju fut botės sė modelimit duke bėrė modelen. Megjithėse mundi tė sigurojė njė kontratė pėr reklaminin e veshjeve tė brėndėshme pėr gra ajo pėrsėri tentoi diēka ndryshe. E fokusuar tek kėnga,vioklipet hot me ndėrthurje erotike temė ditė nė faqet e gazetave me lajme rozė nė Tiranė, Ēelo kėsaj here pėrsėri tenton tė realizojė diēka ndryshe. Aventura e saj e re e mbajtur sekret i ka kapur tė gjithė nė befasi. Nė veēanti emigrantėt shqiptarė tė cilėt janė shtangur kur nė valėt e BBC1 gjatė fundjavės kanė parė kėngėtaren nė njė audicion tė konkursit "DanceX". Ky ėshtė njė reality show ku marrin pjėsė shumė konkurentė nga ku zgjidhen gjashtė mė tė mirėt tė cilėt u ipet e drejta tė formojnė njė grup vallėzimi i quajtur "Dance Super Group". Shqiptarja qė preku Eurovizionin tre vjet mė parė ka mundur tė hy nė 20 ēen mė tė mirė nė kėtė konkurim ku morėn pjesė 2 mijė vetė. Qė nė fillim ajo ka habitur producentėt e kėtij reality show shumė tė ndjekur kur ka thėnė se origjina e saj ishte Shqipėria. Vlerėsimet kanė qėnė nga mė maksimalet pėr zėrin si kėngėtare madje juria ėshtė habitur qė ajo vinte nga fusha e muzikės pėr tė provuar vetėn si balerinė. Si gjithmonė konfidente nė skenė Ledina nė kėtė audicion kėrceu pėrpara njė jurijė e pėrbėrė nga Arline Philips dhe Bruno Tonioli. Ky i fundit i ka dhėnė pikėt maksimale nė vallzimin e stilit tė lirė. Ndėrsa interpretimi i njė korografije tė pėrzgjedhur nga ata pėr tė cilėn duhet njė kėrcim tepėr strikt ka qėnė prova tė cilėn ajo nuk e ka mundur ta kalojė. Kur ka mbaruar interpretimin e kėsaj korografije me elemėntė tė vėshtirė dhe priste qė tė kualifikohej pėr turin tjetėr lajmi nuk ka qėnė aspak i mirė. Megjithatė Ledina gjatė njė intervistė eksluzive pėr Shqip thotė se nga ky konkurim nuk ka dalė aspak e humbur. "Konkurova pa asnjė lloj ambicje.Ju futa konkurimit thjesht pėr eksperiencė. Si gjithmonė eksperiencat e reja nė skenė apo ato televizive si nė kėtė rast nė Londėr, janė tė bukura. Nuk ėshtė aspakt e lehtė nė njė konkurs me 20,000 vetė tė mbėrrish nė finalen e 20 mė tė mirėve.

Re: RRETH VIP-ave
Mesazh prej 12/03/09, 02:10 pm  Kejsi


Biografia
Ermal Fejzullahu ka lindur ne 23.08.1987 ne Prishtinė,Kosovė!Ermali filloj karieren qe i vogel dhe tani ka arritur shume sukses.Krejt i voglel bukurosh talent muzikal ėshtė ma i popularizuar prej kengtarve shqiptar ne kete bote.Ermali ėshtė djali i Sabri Fejzullahut,qe ėshtė njė artist i popularizuar dhe shume kengtari i njoftun ne historin e Kosovės.Nuk i pėlqen tė flasė pėr jetėn private, por thashethemet tashmė kanė nisur tė qarkullojnė. Stine ėshtė ndarė nga e dashura e tij prej tre vitesh, Roza Lati, vajza bionde e aktores sė njohur tė humorit, Rita Lati. Kantautori 27- vjeēar nuk ka pranuar tė japė asnjė sqarim nė lidhje me arsyet e ndarjes, ndėrkohė qė thjesht ka konfirmuar pėr “Panorama Plus” kėtė fakt, qė sipas tij “ka ndodhur para dy muajsh, dhe qė nuk do tė ketė mė kthim mbrapa”. Ai nuk ka pranuar tė japė sqarime, lidhur me thashethemet qė nuk bėhet fjalė aspak pėr njė ndarje nga ato tė zakonshmet, por me shumė inat.

Thuhet se Roza, ka krijuar njė tjetėr lidhje, pasi ėshtė parė tė shoqėrohet me njė tjetėr djalė. Ndėrkohė Stine ėshtė parė nė shoqėrinė e njė vajze simpatike, pikėrisht tė kėngėtares sė re, Ronela Hajati, e zbuluar si e tillė nga “Akademia e Yjeve” nė TV Klan. Vetė Stine e ka mohuar kėtė fakt. E vetmja gjė qė ai ka shprehur ėshtė se gjatė kėsaj kohe ėshtė marrė vetėm me koncerte dhe krijimtari muzikore, ndėrsa ėshtė duke pėrfunduar albumin e tij tė ri, qė do tė jetė i treti pas tri vitesh mungesė. Gjithashtu sapo ka pėrfunduar kompozimet pėr “Top Fest 6” me muzikė Soul, R and B apo eksperimentale.

Pėrsa i pėrket lidhjes sė tij me Rozėn, para pak muajsh para se tė ndahej ai pohoi nė njė intervistė pėr “Panorama Plus”, se nė fakt kjo kishte qenė lidhja e tij mė e gjatė e dashurisė qė kishte jetuar ndonjėherė. Tashmė nuk dihet se ē’do tė ndodhė mes tij dhe Ronelės, e cila merret me muzikė, ndryshe nga Roza qė ishte larg botės e penguar edhe nga e ėma. Hera e fundit qė Stine dhe Roza janė fotografuar bashkė nė publik, ka qenė nata e vitit tė Ri 2008, kur paparaci ynė i fotografoi nė njė nga lokalet mė tė njohura tė natės.

Mė shumė sesa Roza nė krah, ai u fotografua pėr ndryshimin drastik tė look-ut, pasi kishte shkurtuar flokėt e gjatė qė prej vitesh e identifikonin si artist. Pas tre vitesh, qė ėshtė kthyer nga Gjermania, ka hyrė nė tregun e muzikės me stilin e tij tė veēantė nė tė kėnduar, kėrcyer, natyrėn shumė tė zhdėrvjellėt nė skenė dhe flokėt gėrsheta. Ka pohuar se tashmė ka ndryshuar dhe stilin e jetės. I pėlqen mė shumė tė mbyllet nė studion e tij S.T.I.N.E Records e tė krijojė muzikė, sesa tė dalė me orė tė tėra dhe tė shpenzojė kohė me shokėt. Vendosi pėr tė ndryshuar “look”, pak ditė para mbylljes sė vitit 2008, pėr tė nisur njė vit ndryshe atė 2009, nė studion e tij ku po punon pėr kėngėt e reja. Nuk dihet nėse, njė nga kėngėt e tij do t’i kushtohet lidhjes 3-vjeēare me Rozėn.
 

RRETH VIP-ave

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Www.Bisedoj.Com ::  :: -