Www.Bisedoj.Com

Reviste e Perditshme Virtuale...
 
ForumFaqja Kryesore*GalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
:::<<C&C>>::: (8975)
 
:::>>C&C<<::: (8396)
 
Kejsi (6420)
 
AL_00 (5752)
 
Admin (3402)
 
BiNnki (2909)
 
DaNgErOuS_gIrL (2800)
 
ToSi (2689)
 
absurdja (2413)
 
Jakuzzi (2276)
 
Tema Fundit
» Vjen nje moment dhe ???
24/01/13, 02:07 pm nga :::>>C&C<<:::

» MENDIM I CASTIT..........
24/01/13, 01:56 pm nga :::>>C&C<<:::

» Tė mirat dhe tė kėqijat e gjėrave qė pėrdorim mė shpesh
07/11/12, 12:13 am nga Mimika

» Pytje logjike - ndihme
06/11/12, 11:35 pm nga Mimika

» Ne keto momente dua te them............
06/11/12, 11:26 pm nga Mimika

» Ju lutem me ndimoni
06/11/12, 11:24 pm nga Mimika

» Kuota diplomimit
01/09/12, 10:54 am nga nataeustikes

» PERSHENDETJE NGA TETOVA
04/06/12, 07:56 pm nga legjenda

» Deklaroj se... .....????????
19/11/11, 02:27 am nga :::>>C&C<<:::

» Te numerojme se bashku deri ne njemiljon...
19/11/11, 02:25 am nga :::>>C&C<<:::

» kliko dhe hesht
19/11/11, 02:23 am nga :::>>C&C<<:::

» Shprehja qe ju pelqen me shume
19/11/11, 02:22 am nga :::>>C&C<<:::

» Shkruani nje emer te nje antari
19/11/11, 02:21 am nga :::>>C&C<<:::

» Si Ndiheni?
19/11/11, 02:19 am nga :::>>C&C<<:::

» Si do e pėrballonit njė person qė nuk ju do..??
18/10/11, 04:04 pm nga Kejsi

Statistikat
Forumi ka 482 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri Ardos

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 52841 artikuj v 6853 temat
Kush ėshtė nė linjė
2 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 2 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 302 mė 08/05/11, 04:06 am
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Www.Bisedoj.Com Ne Facebook
Www.Bisedoj.Com on Facebook
Bisedo ne Chat
Share | 
 

 poezi per dashuri..

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Saranda
Super Moderatore
Super Moderatore


Numri i postimeve: 1166
Vendodhja: Jeta eshte e bukur mjafton te dish ta jetosh!Fuqia egziston brenda teje!!!
Piket: 13053
Registration date: 01/10/2009

MesazhTitulli: poezi per dashuri..   12/11/09, 11:34 am


Si do te ndiheshi juve qe pas nje operacioni te gjate per transplant zemre te ktheheshit ne shtepi dhe mbi komodin te gjeni nje leter nga e dashura juaj:
-Jam e lumtur qe zemra ime jeton brenda teje!


Dashuria nuk eshte uje qe tretet mbi dhe, por ajo eshte nje zjarr qe te djeg kudo qe je...
Ruaje dashurine e vertete se ajo te vjen njehere ne jeteDashuria eshte det gjithkush mund te zhytet por ai(ajo)qe nuk di not mund edhe te mbytet...
Dashuria e pare ka me shume nektare...
Dashuria eshte nje arme qe te vret pa krisme...
Jeta eshte nje lule,prej saj kurre mos u ndaj se dashuria eshte mjalti i saj...
Dashuria ėshtė rrezja e jetės,jeta pa dashuri s’ka shije

Dashuria ne zemer fillon dhe aty shkrihet!
Ngadhnjeni dhimbjen,sundoni jeten dhe besoni ne enderrat tuaja se ato nuk ju genjejne...
Mos u dorezo,cdo gje vdes,vdes jeta e jeton vdekja,vdekja e pret vdekjen,jeto jeten
Tash aventurat e mija moren fund por nje vajze si ty nuk mund ta gjej askund!

Shpirt,cdo minute me ty eshte jete e vertete, cdo minute pa ty eshte shprese per te jetuar.

Nese do te me gjuash ne zemer..shikoje mire shenjestren,aty je ti!

Dashuria lind nga uria,rritet nga ushqimi dhe vdes nga ngopja

Nese dashuria eshte droge,atehere une jam narkomani me i madh
Nese diku egziston dhembja atehere ajo eshte jeta pa ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Saranda
Super Moderatore
Super Moderatore


Numri i postimeve: 1166
Vendodhja: Jeta eshte e bukur mjafton te dish ta jetosh!Fuqia egziston brenda teje!!!
Piket: 13053
Registration date: 01/10/2009

MesazhTitulli: Re: poezi per dashuri..   12/11/09, 11:38 am


Nese,te dashurosh do te thote te jetosh, atehere me te dashuruar ty do te thote te jesh i pavdekshem
Pa ty gjihcka eshte asgje,e me ty asgje eshte gjithcka.
Mjafton vetem nje moment qe dikend ta dashurosh,e per ta harruar ate nuk mjafton e tere jeta
Me fal qe te dashuroj por kete ndjenje smund ta ndaloj si kam fajet une qe te dua por zemra ime qe s'me ka pyetur mua
Askush nuk mund t'i shpetoj as dashurise,as vdekjes


Ti linde per mua,ndersa une vdes per ty!
Momentalisht gjindem ne spital,jam ne gjendje te rende kritike.Pas analizave te bera me thane se kam gure ne veshke,yndyre ne gjak dhe TY ne zemer...Si nata kur nuk ka drite,si deti kur nuk ka uje,si Presheva pa bukuri,ashtu une ndihem pa ty!Dashuria thote kurre mos e marto dike qe mund te jetosh me te,por martoje ate qe nuk mund te jetosh pa teJetoj dhe vuaj ne nje qytet te huaj,pa ty une po vdes por ne boten tjeter te pres…Adelina vallėzon dhe para meje dredhohet, por dashuria me ty kurrė nuk harrohet(hahaha)!Kam ndjenjen se nuk te dua,kam shprese qe edhe ti po ashtu nuk me don,por prap se prap syri im vetem per ty lotonEshte e veshtire te bejme nje krahasim midis qiellit dhe syve te nje njeriu qe dashuron sepse te dy lotojne ne kohe te keqe e te dy shkelqejne ne kohe te mire
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Saranda
Super Moderatore
Super Moderatore


Numri i postimeve: 1166
Vendodhja: Jeta eshte e bukur mjafton te dish ta jetosh!Fuqia egziston brenda teje!!!
Piket: 13053
Registration date: 01/10/2009

MesazhTitulli: Re: poezi per dashuri..   12/11/09, 11:40 am


Keq eshte me vdek,keq eshte me u mbyt,keq eshte kur shume dashurohesh....e me keq eshte kur s’te lejojne te bashkohesh!!!
E shkruajta te dua ne rere,e fshine dallget,e shkruajta ne qiell,e fshine rete,e shkruajta ne zemer,do mbetet perjete.

Nese cdo here qe mendoj per ty,do te binte nje yll,qielli do te vdiste nga vetmia.

Largesia eshte armiku i vertete i te dashuruarve...por eshte dhe ajo qe me shume nga te gjithe na ben te ditur se sa duhemi...

Une ti dua syte e shkruar qe shume kohe i kam kerkuar.Une ti dua buzet e tua qe me presin vetem mua.Te betohem ne rini se te dua vetem ty...

Pashe ne qiell qe mungonte nje yll,u ktheva rastesisht mbrapa dhe te pash ty!!!

Nese do te zbuloja rrugen per tek zemra jote, do te fshija cdo gjurme per te shmangur kedo qe mund te me ndiqte pas..

Nese eshte e bere me dashuri,asgje nuk eshte mekat.

Pasuria nuk te jep dashuri,por dashuria na ben te pasur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Saranda
Super Moderatore
Super Moderatore


Numri i postimeve: 1166
Vendodhja: Jeta eshte e bukur mjafton te dish ta jetosh!Fuqia egziston brenda teje!!!
Piket: 13053
Registration date: 01/10/2009

MesazhTitulli: Re: poezi per dashuri..   12/11/09, 11:43 am


Nese dashuria do te kishte ze,zemra ime do te kendonte perjete.

Emocionet e dashurise jane ethe te shpirtit, kur te shoh vdes nga te ftohtet..brrr..uvaaa....

Syte e tu si te nje maceje jane per mua nje gervishtje ne zemer.

Momentet e bukura nuk i ndjen kur i jeton,por vetem kur i kujton me nostalgji...
Kam besuar se kam dashur shume persona...por vetem tani qe te humba kuptova qe je njeriu qe vertet dua .....je ti..... Te dua!


Nese do te me duhet te zgjidhja mes teje dhe jetes time do te te zgjidhja ty, sepse je ti jeta ime.

Gjeja e fundit qe kujtoj eshte imazhi yt me ate te kapur prej dore qe dilnit nga jeta ime....pas kesaj...asgje...Ti me the per te te harruar,por une kam qen aq i harrueshem sa qe kam harruar per te te harruar...E dua dashurine,sepse eshte lumturi,ndonese te jep ndonjehere trishtim,por prape eshte e bukur,sepse eshte DASHURI.
Nje puthje krijon nje histori te bukur dashurie,por poezia e ben te pafund!

Cfare eshte tjeter nje puthje: Vec nje apostrofe e kuqe mes fjaleve TE DUA!

Te duash eshte te zgjedhesh,te puthesh eshte sigla e zgjedhjes!

Puthje te njejta nuk ekzistojne,cdo puthje ka shijen e vet!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Saranda
Super Moderatore
Super Moderatore


Numri i postimeve: 1166
Vendodhja: Jeta eshte e bukur mjafton te dish ta jetosh!Fuqia egziston brenda teje!!!
Piket: 13053
Registration date: 01/10/2009

MesazhTitulli: Re: poezi per dashuri..   12/11/09, 11:46 am


Jane te embla fjalet e tua por jane me te embla puthjet qe i vodha buzeve te tua!

Eshte me e lehte te japesh nje puthje se sa ta harrosh ate

Puthjet nga puthjet shume ndryshojne,
por puthjet e tua te embla do te jene pergjithmon.

Nje fjale na liron nga te gjitha peshat dhe dhimbjet e jetes,ajo fjale eshte DASHURI


Cdo minut pa ty,eshte nje minut si mos te isha ne jete
Ne fund te fundit nuk vlen te shpikesh "te pamunduren"...e lehte per t'u thene, e veshtire per t'u bere...kjo gje e komplikuar quhet DASHURI!
Ti dua your eyes, sepse janė very nice, shpirt look at me, because I can't live pa ty. Eja please to me, sepse i can't forget ty...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Saranda
Super Moderatore
Super Moderatore


Numri i postimeve: 1166
Vendodhja: Jeta eshte e bukur mjafton te dish ta jetosh!Fuqia egziston brenda teje!!!
Piket: 13053
Registration date: 01/10/2009

MesazhTitulli: Re: poezi per dashuri..   18/11/09, 12:14 pm

Poezi

jeta Ime ėsht mėrzi se jet Tė lumtur ma ska pėr mua Gėsimi Im ka pėrfundua Si Hėna pas Bjeshkėve tė larta mė beso se tė Kam dashur shum skam pas dashuri tjetėr e kur skam besuar e dashur se dot ma kthesh me tradhti kur tė Jesh nė Pėrqafim me Tjetrin me kujto dhe mė ke mėshir Dije se diku larg jetoj Pa shpres ne vetmi se jeta ime me vallėt e stuhis dot mė Pėrplas nė gjdo vend urej ditėt qė Mė kalojn me mėrzi Pse mua tė mjerin mė ėsht shkruar kėshtu Mė Lindėn pa fat por nė varr kam me hi ku atje eshtrat dot mė pushojn Dot Mė bij Njė Lule tė Zez Mbi at varr tė mjer e tė gjith dota shiqojn at lule tė zez me habi dotė dijn se aty pushon njė djal 20-vjeqar qė s`ishte aspak tradhar ather ndoshta dot kujtohet se ti luajte me fatin tim dotė pendohesh por von jet se jetės time I dhae mbarim veq tė lutem tė mė vish te varri veē 2 pika lot aty met ra kėndoje Kėngėn e dashuris sė humbur se jet tė lumtur ma ska pėr Mua Gėzimi im Ka mbarua por mė kot dotė jet gjithqka se fati im ėshtė shuar Dhe Dėshira ime mbeti e
pa ..... REALIZUAR ..... ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Saranda
Super Moderatore
Super Moderatore


Numri i postimeve: 1166
Vendodhja: Jeta eshte e bukur mjafton te dish ta jetosh!Fuqia egziston brenda teje!!!
Piket: 13053
Registration date: 01/10/2009

MesazhTitulli: Re: poezi per dashuri..   18/11/09, 12:15 pm

Atė ditė kur tė vdes
Ju lutem mos vajtoni
Por me kėngė e valle
tek varri t,mė dėrgoni
nanės mos i thuani
se e bija ka ndrruar jetė,
le t,kujton e shkreta
KRUSHQIT i pėrcjellė!
N,darsėm time t,gjithė ti ftoni
Shoktė e miqėt ti lajmėroni
Afėr dua t,gjithė ti kam
Le t,mė shikojne
Pėr tė fundit herė
Nė anėn e djathtė
Vajzėn e dua pranė
Pėr herė t,parė e t,fundit
Le tė pėrshpėrit fjalėn
NANĖ...
Varret


Te lutem shko pa Lot ne Sy,
Te lutem shko se sjam per ty,
Te lutem shko koken mos e kthe,
Mos me shiko me se ti vet me le,
Dashuria jon u shua si dielli ne perendim,
Te lutem shko se me ska kthim......!!!!
Kur te ze lemza kujto emrin tim,s'eshte magji por te vret vetmin,kot mos pi uje se lemza s'te leshon,keshtu bej dhe une kur ti me kujton

Sa Mendon Ti Pėr Mua,Ende Nuk E Di,Por Unė Sa Tė Dua,
Nė Botė S'ka KufiNjė Diell Na Ngroh, Njė Shi Na Lage,Dua Tė Puthi Zemer,
Po Ti Je Shumė Larg.Jemi Tė Lidhur,
Me Litarin E Dashuris, Nuk Ka Kush Qė Na Ndan, Pėrveq Perendis

Te lutem mem harru,
Emrin askujt
Mos me ja tregu,
Kjo ka qen
Dhe ka kalu,
Dashuria jon Tasg
Ka mbaru !!

Kur te dhemb Zemra mos mendo se eshtė infrakt,
se Zemra kujton Zemrėn e bėhet merak,
mos shko te mjeku qe te kėrkoshė ndihm,
por kthehe mesazhin do te kesh sherim


Lamtumir per her te fundit kthe koken edhe nje here. Me kurre s'do te takohemi as ne vjesht as ne pranver. Lamtumir kur te me thuash doren fort shtrengoma ti Mos harro te me shikosh edhe nje here drejt ne sy. Lamtumires po i afrohet casti fundit i se vertetes kisha dashur ne ate moment ti them lamtumire edhe jetes. Kurr s'e kam menduar kete cast te rend e tragjik. kurr sdo te kisha besuar se ty de kam vertet armik


U largove asgje s“ka mbet dashuria jon ne vaj u tret
U largove pa meshir te pakten s“me the lamtumir
U largove " O SHPIRTI IM " me le vet por si jetim
Athua a mendon per mua, qe ter jeten ty ta kam kushtuar
Edhe jeta ma s“ka kuptim, une po vdes o shiprti im!
Veq ateher kur t“me qojn ne at varr te zi,
do te shuhet kjo DASHURI


Sonte


NĖ DARSMĖN TĖNDE

NĖ DARSMEN TĖNDE DO TE VI PATJĖTER,
POR JO SI DASMOR
POR SI NJE PLAGĖ E VJĖTER
DO TĖ ULEM I VETEMUAR NĖ NJĖ TAVOLINĖ
DHE PĖR FATIN DO TE NGRE DOLLINĖ
EDHE I PAFUTUAR NĖ DARSĖM TĖNDE DO TE VIJĖ
I STRUKUR I LODHUR SI NJĖ ZOG PA FOLE DO TE RRI
E MĖ LOTĖT E MI DO TE PI DO TE DEHEM
DO TA BĖJ PĖR TY E JO SE DO TE FREHEM
E NĖ QOFTSE PA DASHURI DO TĖ MĖ SHOHĖSH
MOS MU AFRO NUK DUA TĖ MĖ NJOHĖSH
DUA TA KUPTOSH NĖ HĖSHTJE KĖTE URIM
E UNĖ PRAP TĖ QAJ, POR PĖR FATIN TIM
E NĖ QOFTSĖ E BUKUR DO TE DUKĖM PĖRSĖRI
MOS MA THUAJ , SĖ NUK DUA TA DIJE
TANI TĖ PAKTĖN KĖ PAKĖS MĖSHIRĖ
PO TĖ LUTĖM FĖMIS Ė PARĖ
VĖJA EMRIN E DASHURIES SĖ VRARĖ!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Saranda
Super Moderatore
Super Moderatore


Numri i postimeve: 1166
Vendodhja: Jeta eshte e bukur mjafton te dish ta jetosh!Fuqia egziston brenda teje!!!
Piket: 13053
Registration date: 01/10/2009

MesazhTitulli: Re: poezi per dashuri..   18/11/09, 12:17 pm


poezi dashurie"

Djemte shume bukur dine te luajne
madje dhe dashurine loje bixhozi e quajne.
Kur s'fitojne ne letra
fitojne ne femra.
Ah or miqte e mi,
me besoni kur ju them
se ne bote s'ka me djem,
por vetem bixhozxhinj.
E dini atehere une ē'dua te behem?
Nje lojtare e zonja,
me ndjenjat te luaj bixhoz,
e gjitha ata qe luajten me mua
te gjalle do t'i varros.
Keshtu vendosi njerezia
qe loje bixhozi
te ish dhe dashuria...


"DUA TE LUAJ"
Dua te luaj dhe une
me boten,
si luajti bota me mua.

Dua te luaj dhe une
me jeten,
si luajti jeta me mua.

Dua te luaj dhe une
me endrrat,
si luajten endrrat me mua.

Dua te luaj dhe une
me ndjenjat,
si luajten ndjenjat me mua.

Dua te luaj dhe une
me dashurine,
si luajti dashuria me mua.

Dua te luaj dhe une,
Po me ke?
Te luaj me ty
si luajte ti me mua?
Eh, jo i dashur,
s'luaj dot,
sepse TE DUA...


"Mendo mire"
Lamtumire po me thua
e une fjalet s'ti besoj.
Mendo mire c'thua,
ne vertete me ke dashur
dashuria s'mund te mbaroje.
Mendo mire i dashur
se koha mbrapsht s'kthehet.
Si bleta ne cdo lule do shkosh,
e ne fund do kthehesh
e tek une do kerkosh te qendrosh.
Nese s'do te ndalesh tani
qe dua une,
lamtumire dhe ti
me mua s'ke me pune...


Sa do dojate ishe tani
dhe koken te ma vije ne gji.
Dua qe ne zemren tende
te me kesh,
por dua qe te dish edhe kete
qe vetem e imja do te jesh.

Duart e tua ti shtrengoj
e nuk dua se thenuri
TE DASHUROJ.
Kete poezi per ty e dashur
Po e krijoj qe te te tregoj se vetem
TY TE ENDERROJ.
Me te vertet jam i cmendur
pas teje , sepse
BUKURIA , HIJESHIA
tek ty , asnjeherenuk do te
mbaroj ne syt e tua...


nese kam 1 lot
fshije ti o engjell
nese kam pak frym
thithe ti o shpirt
nese kam 1 jet
jetoje ti per mua
cdo gje merre timen
vec me ler te te dua...


Keto fjale qe mi tha zemra
edhe spirtit me pikojne
le te jene dhurate per ty
per te bukren kohen tone.

Le te jene si trendafil,
mbaje ne buze e neper goje,
merri mbaji shpirti im
se prej zemres ti dhuroj!

Gjdo petale ka nji mall,
ka nji fjale qe ma the mua,
ka nje zjarr e nje deshire,
qe na mbeti pa u shuar...!

Gjith aroma qe e kane
ka burimin veē tek ty ,
ne ēdo puthje kur u dhame
vjen kjo ere plot dashuri.

Po ti fali keto fjale,
merri mbaji thell ne gji,
si kujtim te kohes tone
le te mbese dhurate per ty...


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
poezi per dashuri..
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Www.Bisedoj.Com ::  :: -