Www.Bisedoj.Com

Reviste e Perditshme Virtuale...
 
ForumFaqja Kryesore*GalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
:::<<C&C>>::: (8975)
 
:::>>C&C<<::: (8396)
 
Kejsi (6420)
 
AL_00 (5752)
 
Admin (3402)
 
BiNnki (2909)
 
DaNgErOuS_gIrL (2800)
 
ToSi (2689)
 
absurdja (2413)
 
Jakuzzi (2276)
 
Tema Fundit
» Vjen nje moment dhe ???
24/01/13, 02:07 pm nga :::>>C&C<<:::

» MENDIM I CASTIT..........
24/01/13, 01:56 pm nga :::>>C&C<<:::

» Tė mirat dhe tė kėqijat e gjėrave qė pėrdorim mė shpesh
07/11/12, 12:13 am nga Mimika

» Pytje logjike - ndihme
06/11/12, 11:35 pm nga Mimika

» Ne keto momente dua te them............
06/11/12, 11:26 pm nga Mimika

» Ju lutem me ndimoni
06/11/12, 11:24 pm nga Mimika

» Kuota diplomimit
01/09/12, 10:54 am nga nataeustikes

» PERSHENDETJE NGA TETOVA
04/06/12, 07:56 pm nga legjenda

» Deklaroj se... .....????????
19/11/11, 02:27 am nga :::>>C&C<<:::

» Te numerojme se bashku deri ne njemiljon...
19/11/11, 02:25 am nga :::>>C&C<<:::

» kliko dhe hesht
19/11/11, 02:23 am nga :::>>C&C<<:::

» Shprehja qe ju pelqen me shume
19/11/11, 02:22 am nga :::>>C&C<<:::

» Shkruani nje emer te nje antari
19/11/11, 02:21 am nga :::>>C&C<<:::

» Si Ndiheni?
19/11/11, 02:19 am nga :::>>C&C<<:::

» Si do e pėrballonit njė person qė nuk ju do..??
18/10/11, 04:04 pm nga Kejsi

Statistikat
Forumi ka 482 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri Ardos

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 52841 artikuj v 6853 temat
Kush ėshtė nė linjė
5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 302 mė 08/05/11, 04:06 am
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Www.Bisedoj.Com Ne Facebook
Www.Bisedoj.Com on Facebook
Bisedo ne Chat
Share | 
 

 ESE........

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
absurdja
Super Moderatore
Super Moderatore


Numri i postimeve: 2413
Piket: 16449
Registration date: 28/10/2008

MesazhTitulli: Re: ESE........   29/05/09, 08:22 pm

Brenda kokes time nje ze stonon ne ulerima, deri sa ngjiret.
Pastaj zerit i bie te fiket.
Ne korridorin e mendimit behet rremuje.
Ka kaos dhe frike.
Nuk degjoj asgje, dhe normalisht qe nuk mendoj asgje.
Tani ai nuk eshte me krridor mendimi, por nje tynel makthi.
Qe te hysh ne te te duhen nje pale kepuce te forta dhe nje ze i larte, per te bere zhurme, e per te trembur friken.
Kepucet e mija jane kaq te trishtuara, kaq te lodhura, sa te vjen keq kur i sheh.
Mik, a di ti te mendosh me kembe???
Une jo, por njoh mjaft njerez qe e bejne kete, mjafton te hapin pak kembet, dhe hop u del prej tyre nje mendim, nje mendim grandioz, bile nje argument i pakundershtueshem.
E cfare mendoni ju per situaten ne te cilen eshte katandisur mendimi juaj.
Ky nuk eshte me mendim, gjithcka tani eshte nje overture frike, dhe nje pal kepuce te trishtuara.
Cmallengjim.
Ka kaq shume trishtim mbi kepucet e mija, sa nuk mund ti mbath pa u perlotur.
Besoj dhe ngjirem.
Ne shtepi te gjithe flasim me rreklama. Eshte nje loje qe mua me pelqen ta bej prej kohesh.
Nene , a u hoq njolla nga bluza ime.
Po bir, sepse une perdor dixan, asnje kompromis me njollat.
Te gjithe qeshin.
Mire atehere, a me ben nje kafe???
Nje Lori kafe?
E pse pyet, e c’tjeter mund te zevendesoj nje Lori kafe???
Dhe perseri qeshim???
Cdo gje eshte nje rreklame.
Bomba berthamore???
Me falni, po impakti i bombes berthamore nuk eshte asgje po te krahasohet me nje rreklame, psh ate te letres higjenike. Lindja nuk ka buke te haje, ndersa perendimi, flet per standartet dhe delikatesen me te cilen duhet te trajtohet prapanica.
Me mire te jesh by-the, mendon dikush.
ja nje rreklame dhe gjithe qenia jote vihet ne pikepyetje.
te hjesh a te mos jesh, dhe nese je te jesh njeri a by-the.
Por le ti kthehem asaj qe po thosha.
Une jam mese i sigurte se perendimi e fitoi luften e ftohte vetem nga rreklamat. Edhe perralla e Hirushes, po ta kapesh holle holle eshte nje rreklame. Te gjithe donim te ishim pjese e nje happy end, te gjithe donim te ishim personazhe te rreklamave. Nje djale me fat po pertyp nje cokollate te madhe, ndersa ky burri qe kaq shume I ngjan gjyshit tim rruhet me nje gilet cut three, dhe fytyra e tij eshte kaq e paster, pa pasnje te prere edhe pse e mbuluar nga rrudhat.
Ne kete bote rreklamash asgje nuk duket bardhe e zi, besnike te lumturise, edhe pse vetem trishtimi na ben te vertete.
Hey mik, ti ke veshur nje pale kepuce qe te kepusin shpirtin.
Shiko si ndjellin hundet te gjorat.
Po, e di dhe cfare.
A ka ndonje rreklame per kepucet.
Sigurisht, po ajo eshte rreklama qe thote babai, dhe babai nuk eshte me.
Qekur babai vdiq, ka me pak rreklama.
Me kujtohet shume mire se si ai e kishte zgjidhur vete rreklamen e kepuceve.
E thoshte me shume seriozitet, bile nganjehere edhe krihej para se te vinte rradha e tij.
Atij nuk i pelqenin improvizimet, dhe jo se ishte njeri pa fantazi, por thjeshte ishte besnik i shkolles se vjeter ai.
Kur I vinte rradha , kerruante zerin buzeqeshte plot embelsi dhe thoshte gjithe dinjitet. Kepuce lekure “walker” sepse ju keni shume per te ecur.
Kur zeri nuk i dilte i plote, ashtu sic e kishte menduar ai vete, kerkonte ta perseriste, por nena nuk pranonte.
Ajo thoshte se nese te tere do te donim ti persersnim rreklamat tona atehere nuk do te kishte kohe per ti interpretuar te gjitha .
Pastaj ai mbyllej ne dhomen, dhe nga jashte mund ta degjoje tek citonte pjesen e tij,. Cfare kembengulje, cfare durimi, c’vullnet.
Mund te qendronte aty per ore te tera.
Gjithe thelbi i botes dukej sikur ishte kycur brenda asaj fjalie,.
Perlotem kur e kujtoj.
Dinjitoz, ai preformonte rreklamen e vete.
Tani kepucet e mija jane te trishtuara.
Ti beson tek zoti, apo je ateist.
Jo une jam rreklamist.
Rreklamist, cdo te thuash, c’besim na qenka ky?
Une u besoj rreklamave.
Besimi te ngjir mik, bile ta vjedh zerin.
Po mire atehere, “merrni nje mentol, dhe zeri juaj do te jete si me pare” citoj dhe qesh.
Nje njeri ze ngjirur, nuk mund te thote te verteten e tij, e aq me pak rreklamen e vete.
Babai vdiq.
Te gjithe menduam ta gdhendim rreklamen e tij ne gurin e varrit.
Dhe ashtu beme.


Jeta eshte nje rruge e mundimshme, plote te perpjeta, nje rruge e gjate dhe e veshtite.
I dashuri yne e nderpreu ketu kete udhetim, por ju keni ende shume per te ecur, prandaj ju duhen kepucet walker, 100% lekure.
Per njeriun qe ecte vetem.....
Nga familja.


Qekur gdhendem kete ne varrin atit tone, ndihemi te tere me te qete.
Si ju nuk jeni te qete???
Keni merak se prona juaj mund te vidhet apo demtohet.
Qetesine ne shtepite tuaja juaj sjell vetem INSIG.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
absurdja
Super Moderatore
Super Moderatore


Numri i postimeve: 2413
Piket: 16449
Registration date: 28/10/2008

MesazhTitulli: Re: ESE........   29/05/09, 08:23 pm

[size=18]E hene.

E hena nuk eshte nje dite e mire per te hyre ne biznes mendoi, e me parate qe kishte kursyer shkoi ne kishe e u martua me Karinen
nje prostitute franceze me gjoks te madh e kembe te shtrembera.
E c'gje me e mire se nje dasem mund te ndodhi te henen???

E marte
Te marten i fali Karines nje bebe te bukur, nje vajze te me floke e sy te zinj. E puthi me dashuri femijen e tij, dhe shpenzoi kusurin e dites i lumtur. Ishte i lumtur te marten.

E merkure.
Te merkuren e pagezoi foshnjen me emrin Maria, dhe po te merkuren ashtu sic ia donte zemra e martoi ate me Gjergjin, nje
bixhozxhi i ndershem i lagjes se VERDHE. Pastaj krenar vendosi ta ruaj ne kujtese te merkuren.

E enjte
Te enjten e deshi shume te shoqen.
E rrembeu prej beli, i perplasi fort ne krevat, ia hekurosi me gjuhe rrudhat e ballit, ia nanuriti e ia qetesoi furtunat qe i fshiheshin pas syve dhe cepave te buzeve. Pastaj beri ate qe mund te behet te enjteve. Ia shapullosi te ndenjurat e beshme me gjymtyret dhe terpicen e tija. Kuptoi qe i kishte munguar tere kete kohe.

E premte
Te premten donte te ishte serish burre.
U deh ne prag te shtepise, e ne prag te shtepise qau me ze si cilimi. Pastaj si foshnje u drodh, e si foshnje dremiti po ne prag. E vetem nje burre i vertete mund te qaj me ze si femije. Dhe ishte e premte.

E shtune
Te shtunen foli me veten gjate.
Ju thane veshet prej heshtjes, e buzet ju mpine. Do donte ta donte te shoqen, po smundi, dhe heshti, dhe deshi veten. Sa shume e deshi veten te shtunen.

E diel
Te dielen nuk donte te bente azgje.
U shtri ne kurriz dhe pasi i hodhi nje veshtrim te mpire gjithckaje qe kishte perreth, vendosi te vdiste.
Dhe ashtu beri.
Mbylli syte dhe vdiq.
Nuk e dinte qe i kishte urryer te dielat.

--------------------------------------------------------------------------------
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
absurdja
Super Moderatore
Super Moderatore


Numri i postimeve: 2413
Piket: 16449
Registration date: 28/10/2008

MesazhTitulli: Re: ESE........   29/05/09, 08:24 pm

Eksperimenti

Telefoni ka personalitet, ndaj edhe une nuk mund ta injoroj asnjehere zilen, bile edhe kur nuk kam aspak deshire ti pergjigjem.
Gjithmone ata qe te marrin e bejne sepse kane nevoje per ty, por edhe pse e di kete eshte personaliteti i telefonit ai qe me shtyn ta ngre receptorin, ndersa imagjinata seleksionon ata te cilet mund te kene formuar numrin tend, mundesi te cilat reduktohen dalengadale teksa ti degjon zerin e folesit, e me pas meson emrin e tij.

Ngre receptorin dhe degjoj nje ze te panjohur deri atehere per mua, i cili shqipton nje emer krejt te huaj.
I keni rene gabim, nxitohem te them, dhe bej te ul receptorin, ndersa ne anen tjeter degjoj nje ulerime, "Mos e mbyll telefonin".
Si?
"Me falni me se mund tju ndihmoj", them jo pa habi dhe pres te sqaroj sa me shpejte te jete e mundur situaten.
"Te lutem me degjo" thote zeri qe vjen nga ana tjeter,.
"Me se mund tju ndihmoj" pyes perseri, duke mos pasur nje pyetje me te mire per te bere.
"Ne dore kam nje pistolete, dhe dua te flas me dike. Nese e mbyll telefonin dije se do te behesh shkaktar i nje vetevrasjeje" tha ai me nje fryme, dhe heshti, ndersa une degjoj frymemarrjen e crregullt qe ndahej nga ulje ngritjet e diafragmes. Mu deshen disa sekonda per te kuptuar situaten ne te cilen ndodhesha.
"Me falni zoteri, por une......" po perpiqesha ta nxirrja veten me takt, nga kjo mesele, por ai shpertheu " Mos e mbyll te lutem , mos e mbyll. Me duhet dikush qe te me degjoj."
Mire pra, po ju degjoj, por ju duhet te me premtoni se do ta hiqni pistoleten dhe do te perpiqeni te qetesoheni, ne rregull".
" Ne rregull " tha ai dhe dhe pasi psheretiu filloi te flase qete.
"Zoteri i nderuar, une quhem Martin, jam 33, dhe jam gati te kryej nje vrasje".
"Kam vendosur te vrase gruan e cila do te kthehet ne shtepi pas gjysem ore, dhe kam nevoje tja them kete dikujt tjeter. Nuk mund te prese i vetem ardhjen e saj, dhe dua ti ndaj me dike keto momente te renda."
Si???
"Mos e bej... pse... jo per hire te zotit therritini mendjes" nisa te ulerisja ne telefone, ndersa trupi me ishte dersitur nga ankthi e duart me dridheshin .
Mese i bindur ai vazhdoi tani edhe me i qete., " nese e mbyllni telefonin, dhe perpiqeni te lajmeroni policine dijeni se une do te vras veten. Pastaj ata nuk do te kene kohe te identifikojne numrin qe ju ka marre, sepse asaj i kane mbetur edhe 24 minuta per tu kthyer nga puna."
Ai heshti, dhe po keshtu edhe une.
Cfare ju ka bere ajo qe meriton vdekjen arrita te pyes me zerin qe me dridhej ndersa ai kishte filluar te qante tashme.
“ Ajo me tradheton, ajo nuk me ka dashur kurre, bile jo vetem kaq, por ajo nuk me honeps dot, me neverit. Nuk mund ta duroj dot me shperfilljen e saj, dhe bisedat e saj te gjata telefonike me te dashurit e saj, bile edhe ne pranine time. Ajo eshte kaq egoiste, sa nuk mendon as per femijet tane, per familjen tone.
Familjen tone, ne fakt nuk kemi pasur kurre nje familje. Kjo e jona vetem familje nuk ka qene.
Nuk mund te pretendoj me sikur gjithcka eshte ne rregull, jo zoteri tani me duhet ti jap fund te gjithe kesaj gjenedjeje mbytese. Asaj i kane mbetur vetem 18 minuta jete. Une jam mese i vendosur dhe gjithcka kerkoj nga ju eshte te qendroni me mua keto 18 minuta, dhe nese nuk mund ta kuptoni dhimbjen time, ju lutem vetem degjojeni ate” fliste ai me ofshama, ndersa zeri vinte gjithmone e me i sigurte.

Me duhet te merrja situaten ne dore.
Martin, me degjo Martin, te lutem me degjo me kujdes, perqendrohu dhe perpiqu te kuptosh rendesine e ketyre qe po te them. Ti nuk duhet ti japesh fund jetes tende, ti duhet ta lesh ate qe te vazhdoje rrugen e saj. Ajo nuk te perket me ty, dhe ne fakt asnjehere nuk te ka perkitur ty, atehere pse duhet ta vrasesh kaq shume mendjen. Pastaj po femijet e tu Martin.
Ti nuk do qe ata te perfundojne ne dyert e ndonje jetimoreje, ti nuk do te doje tu shkaterroje jeten atyre. Mendohu Martin per hir te zotit. Ndiz nje cigare dhe leri gjerat te rrjedhin. Nese ti e vret tet shoqe jam i sigurte se femijet e tu nuk do te ta falin kurre. Mos ja u shkatarro jeten me idene se jane pjelle e nje babai vrases.”
Gjate gjithe kesaj kohe ai kishte heshtur dhe une isha bere me i sigurte ne ato qe thoja. Kisha pershtypjen se dicka kisha filluar te ndryshoja me fjalet e mija. Po une duhet ta bindja ate qe te mos bente ate qe kishte ndermend te bente, dhe une kisha forca, edhe pse tashme goja me ishte thare, trupi me ishte mbuluar me djerse e zemra me rrihte si e terbuar per te cuar oksigjen ne trurin tim, i cili duhet te mendonte shpejte, te projektonte argumenta e tja servirte personit ta panjohur i cili ne anen tjeter te receptorit me nje pistolete ne dore mendonte te ekzekutonte nenen e femijeve te tij. Pashe oren ne murin e dhomes sime, dhe mua me kishin mbetur edhe 13 minuta per ta bindur.

“ Ah femijet e mij “ filloje te qaje ai serish me ofshama.
“Po Martin femijet e tu, mendo per ta, per te ardhmen e tyre. Ne fund te fundit ti ke femijet e tu, ata nje dite do ta kuptojne sakrificen qe ti ke bere per ta duke mbajtur mbi shpine peshen e kesaj martese, e duke kapercyer padrejtesine qe te eshte bere”.
Teksa po shikoja efektin qe po benin tek ai femijet, vendosa ti meshoj me teper ketij argumenti.
Martin po me degjon, aty je martin, martin me fol.
Ne anen tjeter te receptorit degjohej vetem nje ngasherim qe te kepuste shpirtin.
Martin nese nuk me pergjigjesh do ta mbyll telefonin, me degjon.
Jooooooo.
Mos e mbyll telefonin bertiti ai, mos e mbyll telefonin. Asaj i kane mbetur edhe 4 minuta, rri me mua edhe keto kater minuta.

Dreq shava. Kisha shkaterruar gjithcka me kete kercinimin qe i kisha bere. Ishim kthyer perseri tek fillimi i bisedes tone, me duhet tja filloje nga e para, ndersa akrepat e ores ne dhomen time, nuk kishin nevoje te mbusheshin me fryme.

Mire pra Martin, ashtu bej.
Vrite gruan tende Martin, vrite.
Godite ne lule te ballit.
Pastaj policia do te te veri prangat dhe pas nje procesi banal i cili do te shoqerohet me artikuj te gazetave lokale, ku ti do te marresh te gjitha epitetet qe mendja e mbrapsht e nje gazetari mund te sajoje do te te hedhin ne burg per te pakten 18 vjet .
Kur te dalesh vajza jote do te kete perfunduar kushedi se ne crruge, e djali juaj nese keni nje te tille do te jete bere nje narkoman i rregullt. Bile fati mund ta sjelli qe ju te dy mund te ndani te njejten qeli, pasi nje dite te bukur edhe ai do te perfundoj ne burg, e perse sepse i jati i tij nuk ishte asnjehere aty per ti qenduar prane. Me e mira qe mund tu ndodhi femijeve te tu eshte qe te perfundojne ne duart e ndonje edukatori pedofil i cili.....”
Mjaft, mjafte mjafte, u degjua zeri i tij nga ana tjeter i telefonit.
Dhe ai perseri qau.
Ora ishte fiks.
Koha ime kishte mbaruar, e bashke me te edhe fuqite e mia. Bebet e syve me ishin zvogeluar ne maksimum, qimet me ishin gritur perpjete ndersa tere shpina me ishte rrenqethur, fyti me ishte thare aq sa edhe per tu percjelle nuk mund te percillesha.

Befas nga ana tjeter e receptorit u degjua nje zile.
Ajo erdhi tha ai, dhe u ngrit per ti hapur deren, ndersa telefonin nuk e mbylli.
Une arrita te degjoja nje ze gruaje, pastaj nje ze burri.
Nga ana tjeter tonet ngriheshin, dhe ishte e kuptueshme qe dicka do te shperthente.
Pastaj degjova nje klithme, dicka qe po thyhej, nje krisme, dhe heshtje.
Mossssss, mos ,cfare bere, cfare bere, fillova te bertase nga ana tjeter e receptorit ndersa ne menyre te pavetedijshme kisha shperthyer ne te qara edhe une.
Me siguri ai e kishte e vrare.
Fuqi prere kisha leshuar ne gjunje receptorin kisha shtrenguar fort temthat dhe vec ngashereja.
Nderkohe qe nga ana tjeter e telefonit fillova te degjoj nje ze qe insistonte ne Alot e saja.
Alo, cndodhi aty, pse e bere kete, thashe, ndersa u habita tek degjoja qe zeri nga ana tjeter e telefonit ishte zeri i nje femre.
Alo zoti Levicki, si ndiheni zoti Levicki, degjohej zeri i gruas nga ana tjeter.
Nga e dinte ajo emrin tim, pyeta veten, mos e kishte vrare ajo ate.
Cfare po ndoth aty, arrita te pyes.
Zoti levicki, qetesohuni, ketu nuk ka ndodhur asgje per tu shqetesuar.
Une jam Bridget Nelson, dr pro ne universitetin e Oxfordit, ne shkencen e psikologjise, dhe e gjitha kjo ishte vetem nje eksperiment, per te pare se sa indiferente jane njerzit ndaj fenomenit te krimit ne familje. Emri juaj u seleksionua nga grupi qe u mor me kete eksperiment, dhe ne ju kerkojme falje per ndonje shqetesim qe mund te kemi shkaktuar.
Kisha mbetur pa fjale.
Zonja Nelson, e vazhdoi edhe per pak sekonda ligjeraten e saj e cila ishte e mbushur me nje mirsjellje te ndyre, dhe pasi me uroi diten e mire, uli receptorin e telefonit.
Piuuuuuuuuuuuuuuuuu.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
absurdja
Super Moderatore
Super Moderatore


Numri i postimeve: 2413
Piket: 16449
Registration date: 28/10/2008

MesazhTitulli: Re: ESE........   29/05/09, 08:25 pm

C’thone ato


Pritja shuket brenda trupit te kohes, e tek koha mpaket ajo vjen e forcohet, deri sa merr formen e permasat e nje pike uji. Pastaj njesoj si te ishte nje pike uji shkeputet nga trupi i mendimit, tamam atehere kur tringelline zilja e deres se jashtem, dhe rezervuari i kohes mbushet me vezet e fekonduara te nje tjeter pritjeje e cila fillon te zhvillohet ne mitren e saj.
Tashme e kupton se ajo ( kushdo qofte) eshte mbrapa deres.
Kesaj here eshte A…
A.. nuk thote kurre qe ka ardhur te pallohet.
Hyn pa pershendetur.
He bir ***** cishe duke bere : thote dhe ecen drejt dhomes sime, ne mes te se ciles qendron I shtrire sa gjate e gjer nje dyshek. Hedh canten ku te mundet, pastaj shkon te shurroje. Nuk e mbyll deren.
Eshte nje menyre origjinale e saja per te me thene qe ka deshire ta bejme.
Z…. ndryshe nga A.. ta kerkon ne nje menyre tjeter. Ajo ben komplimenta te cuditshem. Heren e fundit me tha qe sperma ime ka ngjyre shume te bukur. Me erdhi te qesh, por njekohesisht me pelqeu.
E di ti qe sperma ime ka ngjyre shume te bukur- I thashe S… tek pinim kafe. -Nuk e kam vene re: me tha, indiferente, por di te them qe eshte perveluese.
S.. nuk para e ekzagjeron me komplimenta por eshte vajze “punetore” me plote kuptimin e fjales.
Nje ore me vone A.. eshte duke pire nje cigare. Nuk dua te te shohe me thote. Je shume I ndyre. Nuk eshte hera e pare qe e degjoj te thote te tilla gjera. E ben gjithmone mbasi pallohemi. Sec ka nje inat te pashpjegueshem me mua. Nuk di cemer ti ve. Mire I them, ti e di. Kjo e nxeh.
Ty ste behet vone apo jo. Iiiiiiiii sa I neveritshem qe je???
Nuk mund ta kundershtoj pikepamjen e saj, sepse ne fakt edhe vete besoj se ne disa momente jam I tille.
Thjeshte buzeqesh me te.
Nuk besoj se je e vetmja qe mendon keshtu.
Marr ne telefon Z…. dhe e pyes ne prani te A…. Zemer, me fal qe te shqetesoj por nuk mendon se jam I neveritshem???
Ajo nuk habitet, me pyetjen time, mendohet pak sekonda dhe pergjigjet: E neveritshme nuk eshte fjala qe do te perdorja une. Une do te thosha qe je i prepotent, ziliqar, dhe mburravec. Thanx zemer, pershendetem me te dhe mbyll tel. Natyrisht qe Z… eshte femer me nje barre shkolle dhe teper racionale ne dhenien e mendimit, prandaj dhe nuk mund ta kundershtoja. Eshte teper bindese.
A.. me shikon e habitur. Kush ishte, ndonje nga ato bushtrat e tua, thote, dhe perseri merr nje buzeqeshje ne vend te pergjigjes. Shpirt, mos u nervozo, se te rrudhen syte I them, dhe vendos te telefonoj S….
S…. ngre telefonin. Duket qe nuk eshte vetem.
Hi zemer.
S…. pershendet gjithashtu.
Nuk mendon se jam I neveritshem, prepotent, ziliqar, dhe mburravec, zemer.
S… nuk mendohet fare. Nuk kam kohe per keto tani me thote, me merr nje here tjeter dhe me bej pyetje te tilla.
E mbyll telefonin pa u pershendetur.
S… nuk e jep shume lehte mendimin e saj.
A… me shikon shtrember. I shtrhem prane. E puth. Pallohemi serish. Pastaj ajo vishet shkon ne banjo, dhe shurron serish. Nuk harron te mbylle deren. Me perqafon, me thote qe me ka shpirt, dhe se me do fort. Pastaj del nga shtepia ime.
Mbetem serish vetem.
Ulem ne zhezlong, dhe s’mund te mendoj gje tjeter vec faktit qe S… nuk tha asgje per mua.
S… nuk me shau fare.
Nuk eshte kjo nje arsye per ti dhene fund gjithckaje me S…?
Prit te pyes njehere ne tel A… dhe Z….
Te shohim cdo te me thone ato???


NJE TREGIM ME TELEFON


Ne receptor degjohej nje piu e zgjatur qe keputej pikerisht aty ku nuk e prisje, e pasi mbushej me fryme clirohej serish per te marre formen dixhitale te pritjes.
Diku tej ne qoshen e qytetit ,ne nje apartament nga ata te cfardoshmit, nje cerre shurdhuese leshohej ne shkrydhje tingujsh qe pasi shperndaheshin neper dhome, do te gjenin rrugen per tek veshi i gruas se shendoshe qe ne ato momente ishte duke lare enet e darkes se djeshme.
Ne levizje te ngatheta ajo iu drejtua telefonit, ngriti receptorin, dhe kembengulja u tret bashke me tingujt.
Alo!

Prit nje sekonde!
Grua e shendoshe???
E c'me duhet mua nje grua e shendoshe, ose me mire c'mund te thosha une per te???
Jo, jo.
Kjo skena e gruas se shendoshe nuk eshte e pershtatshme per hyrjen e nje tregimi me telefon. Kete pjese po e ruaj per ndonje tregim tjeter.

Pra ku e lame?
E lame tek zilja e telefonit qe bie si e cmendur diku ne nje cep te qytetit dhe firon ne hapesiren e dhomes, ne nje nga ato apartamentet e cfardoshem ku ndodhet nje, nje, nje dreq.......cfare ndodhet.
Vrit mendjen, cfare ndodhet ne dhomen ku bie zilja???
Ah, po, ne dhomen tjeter ndodhet nje cift qe eshte duke bere dashuri.
Tingujt rrihnin terbueshem orendite e dhomes, e pastaj vibronin mbi trupat e zhveshur qe perpeliteshin te kapur nga ethet e pasionit. Ai beri te ngrihej per te kapur receptorin, por ajo qe nuk donte te humbiste puthjen pasionante iu var ne qafe dhe nuk po e linte te pergjigjej.
Zilja vazhdonte te binte si e terbuar ndersa cerr-cerret te vena ne rradhe shtynin padurueshem njera-tjetren.
Ai po e humbiste durimin, e po keshtu edhe une, qe tani kisha filluar te shaja me ze te larte, por qe njekohesisht nuk kisha nder mend te hiqja dore nga perpjekja ime per te folur me te.
Po ai cdo te beje tani?
A do ti pergjigjet telefonates sime?
Te jemi pak realist, c'do kush do te ishte indiferent ndaj nje telefonate kur ne shtrat ka nje femer te bukur. Edhe pse nuk kam thene azgje per femren me te cilen ai ehste duke bere dashuri, mendoj se ajo duhet te jete shume sexy, pasi ja njoh guzton personazheve te mij.
Ja tani ai u ngrit, kapi kabllin e telefonit, dhe pasi e shkuli plot nervozizem, per te vrare mundesine per kete bisede kaq te nevojshme per tregimin tim.
Nje piu e zgjatur me shpoi veshin.
Jo, perfundimisht as nje cift qe jane duke bere dashuri nuk eshte i pershtatshem per tregimin tim.
Me duhet dikush tjeter ne anen e receptorit.
Pip, pip.... telefoni perpiqet te seleksionoje personazhin e pershtatshem qe shume mire mund te jete nje mesoburre, tullac si cice, qe vuan nga tensioni e qe nuk mund ti rrezistoje ziles acaruese te telefonates sime, e qe patjeter do te me pergjigjet.
Pip, pip, pip kumbonte membrana e veshit, qe pasi e percillte tingullin besdises ne te gjith trupin, ua tejconte ate qimeve te ngritura perpjete.
Pip, pip.
Zilja cirrej fuqishem, e telefoni do te kish lotuar nga pamundesia per tu ngjirur.
"Per momentin nuk ndodhem ne shtepi. Ju lutem lini mesazhin tuaj pas sinjalit akustik, pip"
Mu,t .
Ai idiot nuk ndodhet ne shtepi.
Jo keshtu nuk mund te shkruaj nje tregim me telefon.
Prit nje sekonde.
Po sikur ne anen tjeter te telefonit te vendos nje plak azilant, i cili sot eshte duke festuar 80 vjetorin e ditelindjes, dhe pret nje telefonate nga i biri me te cilin nuk ka folur per 30 vjete. .
Po, ide gjeniale.
Mund ti jap tregimit nota prekese .

Ne dhomen e azilit nje zile telefoni butesisht shkund polenin e nje tufe lulesh qe jane vendosur mbi te njeten komodine me telefonin, e qe kane persiper nje mbishkrim, "u befsh 100 vjec".
Mbas disa tringellimash nje grua rreth te 35-ve e cila quhej Roza
dhe qe ishte nje nga punonjeset e azilit ngriti receptorin.
Pa e lene te thoshte as edhe nje fjale iu drejtova:
"Roza, dua te flas pak me zotin...., c'emer ti ve prsonazhit tim?
Po dua te flas me zotin Xhelo, ( ky emer mu duk i pershtatshem)".
Nga e dini ju qe une jam Roza, une nuk kam folur ende, pyeti ajo pa kureshtje, nga ana tjeter e receptorit.
"Idiote, une jam autori, dhe si pasoj une di gjithcka, pasi une po te krijoj ne kete moment qe jemi duke folur" u perpoqa ti shpjegoja, ndersa ajo shume indiferente leshoi vetem nje "ashtu" sikur nuk kishte besuar azgje nga ato qe po i thosha.
Po ne nuk kemi asnje me emrin "Xhelo" ne azilin tone- tha Roza e cila nuk kishte arritur te me kuptonte.
"Roza, kjo nuk eshte pergjigja qe duhet te me japesh. Mendohet se ekziston nje njeri me emrin Xhelo, dhe une duhet te flas me te"
"Me kupton"- u perpoqa tia shpjegoja.
Ashtu- tha Roza jo pa ironi.
"Atehere ju lutem na merrni pak me vone, pazi zoti Xhelo momentalisht eshte duke bere nje klizem"- mu pergjigj Roza dhe mbylli telefonin pa me lene te thosha asnje fjale.
"Ku,rva" shava plot inat duke besuar se Roza ishte nje nga personazhet me te hidhur qe kisha krijuar ndonjehere..
Mire pra, po sajoj nje personazh me emrin Maria, pasi te tilla personazheve ua kam marre doren, i krijoj lehtesisht, bile edhe lehtesisht mund ti manipuloj.
Pra ne anen tjeter te telefonit ndodhet nje vajze 23 vjece e dashuruar marrezisht me te dashurin e saj, por disa arsye eshte pak e merzitur me sjelljen e tij ne keto kohet e fundit.
Ai ka dite qe nuk e ka marre ne telefon, dhe ajo e pret, e dien mungesen e tij.
Qendron e ulur perpara pasqyres, shikon veten me kujdes dhe ndihet jo shume e bukur, ose me mire dyshuese ne pamjen e saj. Telefonin e ka sjelle edhe me prane vetes, dhe pret pambarimisht zilen e telefonit.
Zilja bie, e si nje flad i mbushur me pretendime shkund cdo nerv te sajin.
Ajo pret edhe pak sekonda, var doren e saj hollake mbi receptor, dhe degjon zerin e tij te embel.
Alo, Maria!
Me ka marre malli Maria.
Ajo hesht, ska goje per te me thene asnje fjale.
Maria, mos hesht Maria.
Te lutem me thuaj dicka Maria, te lutem me thuaj qe me ke falur.
Me falni, por i keni rene numrit te gabuar u degjua zeri i saj i permbajtur, qe shprehte pasigurine nese kishte bere mire qe po ia priste keshtu biseden atij qe e kishte pritur per ore te tera.
Pastaj piu i zakonshem kumboi tmerresisht brenda meje.
Uleriva nga terbimi.
Ne djall vafte ky tregim me telefon.
Nuk mund ta vazhdoj me keshtu, me keta personazhe idiote te cilet nuk pranojne te me ndihmojne per ta bere ate, ku per here te pare u perpoqa te isha edhe une personazh.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
:::<<C&C>>:::
Super Moderatore
Super Moderatore


Numri i postimeve: 8975
Age: 24
Vendodhja: -KS-
Piket: 26363
Registration date: 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: ESE........   01/06/09, 06:16 pm

Me dorėn qė mė dridhet po tė shkruaj kėto rreshta. Eh, sa vjet kisha pa shkruar! Por dashuria pėr fėmijėn kthen edhe malet pėrmbys. Ēdo shkronjė e kėsaj letre peshon njė mal malli. Jam nėna jote bir, tė cilėn me pėrkėdhelje thėrrisje dikur “mamush”, e rendje tė mė puthje me dashuri nė faqe duke thėnė me zėrin e ėmbėl: “Ti je nėna mė e mirė nė botė”.
--------------------------------------------------------------------------------

Kanė kaluar vite e zėri yt ende mė vjen i gjallė nė vesh e nė faqe ndiej ende buzėt e tua. Mė mungojnė tani fjalėt e tua, lėvizjet e deri edhe fryma jote. Ah, aromė fėmije! Nuk ka aromė luleje, ende s’kanė mundur e kurrė dot s’do tė arrijnė tė shpikin aromė mė tė mirė se aroma e fėmijės pėr shpirtin e njė nėne! Ti ndoshta s’e di bir, por edhe mes mijėra njerėzish, nėna, qoftė edhe e verbėr, do ta njihte birin e saj, sepse ti je mish prej mishit tė saj, je gjak nga gjaku i saj, je pjesė e jetės sė nėnės, bir. Mė ka marrė malli e sėrish durimit i kėrkoj shoqėri. Sa duron zemra e njė nėne! Shumė duron, vetėm fėmija i saj tė jetė mirė. Edhe jetėn do ta jepja nėse do tė duhej qė ti tė arrije mirėsinė, lumturinė.
Ku je biri im?
Ku je bir pyesin lotėt e mi, ku je thonė flokėt e thinjur nga pritja. S’e kisha menduar se mund tė shkruaja letėr nė njė moshė tė tillė e aq mė tepėr poezi. Janė nga zemra e nėnės tėnde bir, rritur e ushqyer me dashuri pėr ty. Lexoji bir e kujtomė! Lexoji bir e reflekto! Lexoji bir e po munde kthehu tek nėna jote qė kaq shumė tė do….

_________________
***Quand il n'y en a plus,
Il y en a encore. ***

Vetem ne Www.Bisedoj.Com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.bisedoj.com
absurdja
Super Moderatore
Super Moderatore


Numri i postimeve: 2413
Piket: 16449
Registration date: 28/10/2008

MesazhTitulli: Re: ESE........   22/06/09, 06:13 pm

Kishte ardhur dita per te nderruar shtepine e kishim sajuar se ku ne nje vend te qete plot me gjelberim the ne front te shtepise nje park i madh ku mund te defreje dhe kaloje kohen e lire. befas gjendemi para shtepise shoku im parkoi makinen dhe une zbrita nga makina qe akoma ndihej ajo zhurma e radiatorit , kur papritmas nga dera tjeter del nje grua rreth te 30-ve floke te gjata nje fytyre te mprehte esmere e gjate trup elegant na pershendet edhe ne e pershendesim ,ngiste nje audi a4 ngjyre hiri sa hap e mbyll syte u zhduk me nje shpejtesi te madhe ia bej me shenje shokut tim se dicka eshte ne kete mes .

ditet kaluan dhe nuk po e shihja komshien time te preferuar , ishte e premte kishim per te festuar mbarimin e shkolles dhe menduam qe te shkojme ne club , me te thene te drejten dicka po ndieja nejse hyme brenda atmosfere e ngrohte ca njerez qe po kercenin aty ne mes te clubit pas ca birrash sillem verdalle shkeputem nga shoqeria dhe po hidhja nje sy papritmas si ne film kalojne 3 vajza para meje dhe kjo e fundit ishte komshia nuk me vuri re ,mua me ishte fiksuar fytyra e saj prej pofesionisteje , i ndjek pas dhe afrohem tek bari dhe e pershendes : a njihemi bashke e pyes , ajo me kthehet me duket se je komshiu im po i them i ofroj per te pire ishte veshur shume sexy saqe kur e leshova doren time ne shpatulla rreshqiti ne lekuren e saj te bute ngjyre bronxi leshova nje (oh )brenda vehtes pasi nderruam ca muhabete ajo iku me shoqet e saja u ndjeva i penduar .

Nje dite kisha dale ne park dhe po luaja futboll pasi mbarova lojen drejtohem per nga shtepia diku atje tej dalloj nje vajze qe ishte shtrire ne barin e gjelbert qe e ndriconte dielli , i afrohem dhe per cudi komshia e enderrave te mia shfaqet para syve te mi ishte gjoja duke studiuar : a mundem te ulem e pyes po tha ajo me kenaqesi dhe e pyes per jeten e saj me tregon cdo gje me intimitet per jeten e saj shkembyem numrat dhe me tha se nuk duhej ta shqetesoja naten se ajo jetonte me dike tjeter ok i them te them te drejten nuk e mora parasysh qe ajo jetonte me dike tjeter .

nje mengjes me fton ne shtepine e saj per kafe ishte ora 10 paradite isha pak i ndrojtur , i bie ziles dhe hapet dera ajo me fton te hyj brenda mezi po flisja me ofron dicka per te pire kafe ulem ne divanin e saj prej lekure ulet dhe ajo prane meje nje zjarr i vertet me ndizet nga brenda i leshohem siper dhe filloj qe ta puthi ajo po ashtu si e cmendur desha te ncirrja karin tim te nxehte qe ia pervelonte doren qe ajo po e tundte me shume afsh por ajo me shtyu dhe me tha se eshte heret , pas pak i thashe qe te me tregontee dhomen e saj te gjumit por ajo refuzoi iu luta dhe ngjitem shkallet nderkaq kari im ishte bere si ai hekuri qe nxehet ne zjarr me tregon me dore nga dhoma dhe refuzon qe te hyje brenda atehere e kapi nga mesi dhe e leshoj drejt e ne krevat ajo uleshua krejt dhe dora ime u fut poshte tek pidhi i saj i nxehte ndegjoja ofshamat e saja nderkaq ajo nxjerr njeren kembe te pantallonave dhe i largoj me gisht tangat qe kishte veshur e kap karin tim me dore dhe afron drejt pidhit qe ndizej flake

Filloj ta pompoj isha shume i eksituar me ndalon dhe nderojme pozicion fillon duke me puthur nga gjoksi dhe ulet poshte tek kari qe ishte lagur me lengun e pidhit te saj o zot ndjeja mornica kishte nje stil te te marrit me goje ndryshe nga ato te tjerat e fuste karin ne goje dhe e levizte gjuhen rreth e perqark karit kisha pasur edhe raste te tjera por e kesaj ishte shume profesionale ishte koha qe te provoja pidhin e saj te lengshem qe ishte qullur nga qirja atehere i propozova 69 shtrihem poshtedhe ajo me drejton pidhin e saj drejt e tek gjuha ime qe e priste me padurim te testonte ate pidh qe e kisha enderruar prej shume kohesh

Po lepija me shume vrull me nje afsh te madh ndersa ndieja gjuhen e saj tek kari im qe akoma vazhdonte te mos dorezohej erdhi koha qe ajo te testonte spermen time qe ishte grumbulluar si nje lume i terbuar qe vershon ngado ndaloj dhe i dal nga siper dhe gjithe sperma u derdh ne gjoksin e saj te etur pastaj ajo filloi qe ta ferkonte dhe te ma lepinte karin tim me nje afsh qe nuk kishte fund. pasi mbaroj erdhi koha qe te iki se edhe ajo kishte ca shoping per te bere , isha shume i lumtur o zot sikur kisha kapur qiellin me dore . kaq ishte historia ime me komshien time the *****
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
absurdja
Super Moderatore
Super Moderatore


Numri i postimeve: 2413
Piket: 16449
Registration date: 28/10/2008

MesazhTitulli: Re: ESE........   22/06/09, 06:16 pm

per letren pa titull...‏Eshte shume e ēuditshme, shume e kendshme, shume reale, ....e gjitha ajo qe me kishe shkruar. Nuk di te klasifikoj sipas rregullave te letersise, por di te them qe e gjitha ajo qe me kishe shkruar ishte nje rrefim i mrekullueshem...nuk mund ta dish se sa jam kėnaqur! Perseri i thashė vetes qe bėra shume mire qe te kėrkova te me shkruash....e dija qe nuk kishe kohe, por dija dhe qe e gjitha kjo qe po te ndodh, ėshtė njė nga frymėzimet me te mėdha te jetės tende. A ėshtė kėshtu?

Kėtė fundjave te kam menduar, ...desha te te shkruaja, por nuk po gjeja argumentin, ...nuk po me vinte njė skene, qe te tingėllonte aq reale..... , ndėrkohe qe as e prisja qe ta beje ti, duke menduar se sa pak kohe kishe pėr kėso gjerash. Kur mora sms tende, isha me time shoqe (shyqyr zotit qe nuk mi kėrkon te mi shohė – veē me tha sa shume qe te kujtojnė moj shoqja ime?), por shpetova paq edhe kėsaj here....... e shkarkova menjehere e-mailin tend, por nuk kisha kushte ta lexoja....e lexova nga mesdita, u kėnaqa! Nuk derdha as lot kėsaj rradhe, por kam buzėqeshur aq e kėnaqur sa asnjehere nuk me ka ndodhur! U argėtova me rrėfimin tend shume origjinal! Me zgjuarsine e femres, kuptova qe ‘Zana’ ishte aty me ty, nga fillimi e deri ne fund! Zoti me ruajt, nuk dua asfare te ze vendintjeterkush..., por ama ate Zanen une e vura aty me ty, dhe pse ajo nuk eshte shume per mjedisin urban.... eshte me e pėrshtatshme ne ate mjedisin atje ne fshat ne ate liqen te paqme me pisha qe degjojne shushurimen e tij dhe ato male qe shohin me mall liqenin e kendshem e piktoresk! Nga fillimi deri ne fund isha ne ate cep shtrati dhe ndjeva tere erotiken tende, nuk kisha pare asnjehere ashtu aq real, te gjithe skenen me natyrale te dashurise mes dy njerėzve qe duhen marrėzisht. U kėnaqa pa piken e xhelozise, por me miresine me te madhe qe mund t’i ndodhe nje femre dhe pėrkushtimin me te madh qe ka ajo per mashkullin e saj.....

Tek lexoja me vėmendje shenimet e tua, mendova me gaz se ke nje lidhje te mire, te paqme, te forte, shpėrthyese e frymėzuese! Te pergezoj per kete! Jemi bere per njeri tjetrin dhe gezojuni pa fund marredhenies suaj! Sa jam kėnaqur per kete! Me erdhi mire! Per here te pare me plotėsove deshiren per te me shkruar diēka intime ne lidhje me marredhenien tende dhe timen..... Nderkohe mendova dhe per ty dhe pse piket me shume ia jipja vehtes sime....sepse vete jam femer, ....por me erdhi mire qe tek kjo skene e bukur dashurie pashe veten time me ty dhe vetėm me ty...! Prandaj ndoshta me erdhi aq reale, a thua se isha aty. Kuptohet, ti ashtu si une nuk duhet te xhelozohesh qe po te them keshtu, thjesht te kenaqesh qe dhe une i vjel frytet e dashurise ne lidhjen time ne ēift! Por ajo qe mendova per ty ishte kjo: se ti i ben gjerat te prekshme, se unė jam e jotja, por ama veē kėsaj po jeton ne nje lidhje qiellore dashurie, me kete Zanen e mrekullueshme! Lum si ti! Jo vetem kaq, por ke privilegjin qe ajo shpeshherė te viziton, te hap deren e te fut brenda saj, te perkedhel, te lejon ta prekesh kudo, ta thithesh e ta puthesh, te marresh aromen e saj! A e kupton se sa hyjnore eshte kjo qe po jeton?!

Do te jap dhe nje lajm te mrekullueshem.....me ke treguar per Zanen tende....per endrrat me te..... Une i kam ngulitur thelle ca fragmente dhe eshte shume e ēuditshme se ēfare tregojne ato..... Ngadal i nxorra kokrrat e qershisė dhe ia afrova te buzėt e tuai.U qetesova. Mes fletve teposhte thithja aromėn e buzėve...!.Nuk munda.E kisha humbur humbur vehten...!.Edhe njehere i dhash vehtes zore dhe me veshteresi u futa nė gjoksin tėn qė nxirrte avull.... E unė pasi leshova nje piskame te pakontrolluar,mė rrodhen lotet.Tashti u futa edhe mė thellė nė shpirtin tėnd...!U cmenda...!Oh,oh,oooh...shpirti im....!...Tė dua ...,tėdua...,tė dua...I dhash zor,tė rroka per qafe dhe tė putha gushėn,u futa perseri deri ne humbjen time.... Nuk e dij sa herė me radhetė kam kafshuar buzėt dhe gjoksin tėnd... gjate kesaj nate...Kurre deri ate nate nuk kisha qenė mė e lumtur nė jetėn time...!

Doli nje femer qe me grabiti zemren time..!Marrezisht u dashurova ne te...!Ma mori shpirtin tim...,qe ne kontaktin e pare, me rrembeu qe ne pamjen e pare te fotografise se saj,buzet e saja te embla,flokete e saja te nje Zane mali,butesia e saj qe askush nuk mund ta kete,po zeri i saj i nje aktoreje qe te ngrit nga varri per se vdekuri... E dij vetem nje! Jam i vendosur ne te! Jam kembngules deri ne vdekje! Askush mos te mundohet se mund te me grabis!Askush mos te tentoj!Kot e ka!Kete ka mund ta beje vetem nje Zane e bukur qe ka dalur vetem nje nate ne ate livadh qe nuk e ka pare askush ate nate pos henes dhe meje. Ka humbur menjehere po sa ka zbardhur drita!Shume kush ka dashur te rrije tere naten ate nate pa gjume deri ne agim per ta pare.Nuk kane pasur fat ta shohin.Une nga perendia,nga Zoti i plotefuqishem kam pasur fat qe ta shoh dhe te kontaktoj me te!Me ndihmuan Engjujt te takohem me te!
Shume nete i kaloj pa gjume...!Ama edhe nje gje e dij!Gjitha angazhimet dhe lodhjet qe i pata gjate ketij muaji shume lehte i perballova! Fal kesaj Zane qe me beri te forte! Me dha qumshtin e saj! Edhe Muja e Halili u bene shume te forte fale qumeshtit te Zanave te malit!
Prane kokes sime ulur po me qendronte ajo Zana e Malit! Me shikonte ne sy! Buzeqeshte embel dhe butesisht!Nxorri nje pako me camcakeza!Nje kokerr e nxorri nga pakoja me futi ne goje!Nje kokerr tjeter e futi ne gojen e saj!Ata qe mbeten ne pako mi dhuroui mua! Une i mora!Nuk i adhuroj shume camcakezat! Po,per hater te saj i mora me shume deshire! Nuk e di sa i adhuron ajo camcakezat!Nuk e di!Nuk e kam Pa!

Shume nga keto qe ke shkruar jane te vėrteta! Ti nuk me njeh fare dhe shkruan gjera qe jane shume te vėrteta dhe me kane ndodhur mua....kjo ka domethėnie: Endrrat e tua tregojne te verteten...... ti nuk kishe se si ta dije qe isha nje virgjereshe – kurre nuk me kishe pare??? .... Koken e ke futur ne shpuze...E ke nxjerrur gjuhen dhe i ke lepire buzėt e mia si i ēmendur ... Ajo here pas here derdhte lote – keto intimitete veē ne enderr mund ti imagjinosh?! ..... po ajo e ēamēakezave....edhe kete e ke pare?! Eshte e vertete qe une i mbaj gjithnjė me vete dhe asnjehere nuk rri pa to ne goje. Eshte tamam si thua: nje pako me camcakeza – po, i mbaj nga ato me pako dhe jo me peta....ēudi, me ke habitur!

Si mundet te dish dhe te shikosh gjera te tilla? Je me fat! Ty po te ndihmon Zoti i madh! Edhe mua me eshte mbyllur goja, nuk di me te them gje?! U lodha t’i largohesha kėsaj teme, por shikoj qe me poetet qenka e veshtire! Si arrita ta kepus keshtu shpirtin tend? Nuk e di vertet?! Veē nje gje di mire, asgje nuk e kam bere me qellim....Zotit te Madh i lutem te me fale! Kam shume nevoje per meshiren e tij, dua qe te vazhdoj qetėsisht jeten time .... asnjehere nuk kam provokuar kend, e kur kam kuptuar qe me duan prane, jam larguar une e para...., ndersa me ty te lashe te lire, por te paralajmėrova se diē do te ndodhte.... Ja disa nga fjalet e tua.... Eshte e vertet se komunikimi yne mbane korrektesine tone, por eshte edhe e vertet sa nganjehere kjo korrektsi mund te kaloj edhe ne dicka tjeter qe njeriu nuk duhet befasuar! Keto gjera kane ndodhur! Mund te ndodhin!Nuk do merren si tragjedi! Nje e dij dhe jam plotesisht i bindur ne vetveten, por edhe ne ty se kurre nuk do te ndodhe qe te prishim nje bashkeshortesi tenden apo timen, por edhe nje gje e di dhe se nje dashuri ka ndodhur, ndodhe dhe mund te ndodhe dhe nuk befasohem as une, por me siguri as ju nuk befasoheni. Kete nuk po e them me ndonje qellim te caktuar. Ju lutem mos me merrni keto fjale me nje konatacion negativ!Po e them edhe njehere kane ndodhur, ndodhin, mund te ndodhin! Te natyrshme jane. Sado qe te i ikesh ,eshte nje gje qe vjen, sepse ndoshta Zoti deshiron ashtu te jete.

Po e mbyll ketu...nuk po e zgjas me, thjesht desha te thoja qe rrėfimi yt me kėnaqi shume, pasi ndoshta gjerat e drejtpėrdrejta me lodhin ca; keshtu ishte me bukur!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
absurdja
Super Moderatore
Super Moderatore


Numri i postimeve: 2413
Piket: 16449
Registration date: 28/10/2008

MesazhTitulli: Re: ESE........   22/06/09, 06:18 pm

endrra....‏....nuk di te flas...nuk di te shkruaj.... nuk di te tregoj.... nuk di!

Do te flas ne veten e pare, ...jo shumes, jo per ne, jo.....ne veten e pare, njejes, pra ...une.... si e imagjinoj une nje nate te paharruar dashurie, jo si dua te dukem para teje, jo, jo! Ashtu si di ta jetoj vertet. Kjo nuk ka ndodhur ndonjehere, as ne endrrat me te guximshme .... kurre nuk do te ndodhe! Dua te tretet ne kujtesen tende, ....por dhe te qendroje aty si nje enderr qe deri ne fund te jetes te jetoje si e tille, me shpresen se nje dite do te realizohet paqesisht....,!

.... Ate nate u lava me uje trėndafilash dhe ferkova trupin me locione te parfumosura lulesh aromatike.....petalet e mija te trėndafilit ate nate do te putheshin nga ashiku im me i madh ......dhe apostafat kisha ruajtur nje intima me aromen e tyre, me arome trėndafili..... Jo ashiku im, por dhe une ēmendesha kur e ndjeja ate arome....Nuk vesha asnjė ne trup, dhe pse kurre nuk me kishe pare me pare, veē ne endrra, veēse nje minikemishe mendafshi, roze si gjithe aroma ime..... Isha zbathur, me lleret zbuluar, pa unaza ne gishterinjte e bardhe.... syte e mij te ujėsuar prisnin...nuk e dinin dhe nuk e njihnin te panjohuren....njihnin vetem shpirtin poetik, afshin e nxehte erotik dhe deshiren e tij me te madhe per te me pasur veē nje nate!

....Ja tek hyri...i turpshem, pa fjale, por me syte xixa! E din qe me pelqejne dardhat dhe me ka sjelle nje tabaka te tere....me ofron te paren per ta ngrene bashke....nje here une e nje here ai....natyrshem dhe pa fjale puthemi, buzet takohen dhe shija eshte e njejte...vazhdojme hame dardhe dhe lengu shpėrthen nga gjuhet tona qe takohen...., por une e mbyll gojen, nuk dua te me marre asnjė grime leng te dardhes sime! Me shikon duke qeshur dhe dora i rreshqet nen rrobe duke me prekur ne fillim kurrizin, e buzet nderkohe qe nuk kane shoqet e tyre, shkojne tek qafa ....rrenqethja eshte e plote....renkimet e lehta bejne qe buzet te hapen e lengu i dardhes te dale ne cepat e tyre.... me pas buzet rrėshqasin ne sup, ne krahe e duart nderkohe kane eksploruar gjoksin, jo te virgjer, por te mbushur dhe me forme e arome marramendėse, nuk pret me por buzet lehtesisht prekin thithat....renkimet shtohen...here njerin me buze e tjetrin me goje e here gushen e bardhe! Habitesh qe kjo femer ne moshe e ka mishin te forte, jo si moshataret e saj! Prek format e rrumbullaketa, e i puth me gjithe aromen e petaleve te tyre.....renkimet po shtohen nderkohe qe thithat jane ngritur perpjete, ...fytyra eshte skuqur, sepse...o Zot, vesa ka lagur petalet e trėndafilit tim! Ti e kupton! Me puth buzet e thara! Lengu ka shkuar gjetke....eshte atje...tek thesari me i vyer...tek SHPIRTI i ngrate...!!!

Dora jote pėrcillet ne njė dhe mbrrin aty, po....prek burimin! Tani jam ne lak! Nuk shpetoj dot! Me njeren dore me shtrėngon per beli, me buzet ne gjinj e me tjetren atje....ne me te fshehten e madhe! E di shume mire qe pėlqej butesine, nuk je i paduruar, e shikon qe jam e jotja! Buzet po te rreshqasin mbi bark, ...., me prekin e me ngacmojne seksualisht dhe padurimi eshte i pashoq....Por ti nuk ngutesh! Do qe te lutem.....jo nuk do ta bej! Une e di qe ti vete do ta besh! Ndjen eren time...ndizesh....ke etje...do te pish ne burimin e bardhe me uje-leng qumėshti! Sa do! Me shikon dhe njehere syte e shqiponjes....mi puth syte e buzet e ....buzet e tua rrėshqasin ne burim! ....Po pin, po lepin, po thith...i shpalos petalet e mija me rradhe, u merr eren, lengun e jetes.....i kafshon lehtėsisht dhe pastaj i shtyn gjuhen deri ne fund....hajde o shpirt dil...nuk ka me renkime, ka ulėrima, ka ofshama...ka duar qe shtyjne me padurim ...jam ne ēark! Nuk ka me shpetim! Nuk ka kenaqesi me te madhe, nuk dua me shume, nuk dua asgje.... lotet me kane lagur te teren...djerset po ashtu...jam e lumtur qe jam femer! Te dy duart e tua me shtrengojne per beli ...duart e mija i kane ējerre ēarēafet e trendafilte dhe nuk kam me shpirt...nuk kam me fryme....jam e alivanosur...Sa keq, keshtu nuk mundesh qe as te hysh brenda! Po pret te permendem, por po shkon gjate.... Po me puth perseri buzet, gushen e bute te vogėlushes se enderruar...po me lutesh me gjithėēka nga trupi yt, pa fjale...pastaj me fjale....me thua qe me ke shpirt, me ke zemer, me do pafundėsisht! Nuk e dije se me doje kaq! ...A thua?!

Pastaj e kam rradhen une....po te puth ne buze, ne te gjithe fytyren, syte...po te lepij veshet....po te kafshoj mjekren, nderkohe qe jam ulur ne prehrin tend duke te futur mes kembeve....shkoj ne gjoksin tend, ...zbres me poshte...jo me te puthura...me te kafshuara...tani renkon ti...mbrrij afer .... paturpshem...! Dhe shume krenar, pale! Do te laget nga gjuha ime....por dhe do te lėpihet dhe thithet ne vajtje ardhje....ta bej fort e me fort...po ēmendesh...te iku truri fare me duket, po renkon dhe therret....beje, askush nuk na degjon...jemi veē ne te dy! U kenaqe me duket! Tani kam arritur perseri tek buzet! Dora jote eshte ne burim...e shikon qe ka zjarr...me zor pret te hidhesh...do lejen time ...sa do te doja te torturoja, sa?! Por, shikoj qe syte te jane lotuar nga padurimi...ti nuk e di...nuk me njeh mua... nuk e di qe jam akoma e virgjer...jo, nuk mund ta dish...nuk ke se si ta besosh... por nuk e di ... ?!Jam jashtėzakonisht e ngushte, andaj dhe kontakti me ty me tmerron...kerkon te futesh...po te jap leje...lodhesh te futesh, por veē koka arrin te hyje...te duhet t’i japesh fort...djerset po te shkojne, ulėrimat jane ne kulm...u ēmende? Jo! Tani po e shikon se sa e nxehte qenkam?! O Zot, Zjarr! Nuk ka femer te tille! Une e dija, sot e mesove dhe ti!

....nuk di me te tregoj, ...nuk di te shkruaj, ...nuk di me te bej, ....bera ate qe se kam bere kurre! E bera per ty! Mbaje kujtim te paharruar! Do desha ta besoje se vertet e ke kaluar nje nate me mua! Veē kėsaj dhurate, nuk di te te dhuroj tjeter! Ndjeve aromen e trėndafilit, ...ndjeve dhe preke TRENDAFILIN vete!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
ESE........
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Www.Bisedoj.Com ::  :: -