Www.Bisedoj.Com

Reviste e Perditshme Virtuale...
 
ForumFaqja Kryesore*GalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
:::<<C&C>>::: (8975)
 
:::>>C&C<<::: (8396)
 
Kejsi (6420)
 
AL_00 (5752)
 
Admin (3402)
 
BiNnki (2909)
 
DaNgErOuS_gIrL (2800)
 
ToSi (2689)
 
absurdja (2413)
 
Jakuzzi (2276)
 
Tema Fundit
» Vjen nje moment dhe ???
24/01/13, 02:07 pm nga :::>>C&C<<:::

» MENDIM I CASTIT..........
24/01/13, 01:56 pm nga :::>>C&C<<:::

» Tė mirat dhe tė kėqijat e gjėrave qė pėrdorim mė shpesh
07/11/12, 12:13 am nga Mimika

» Pytje logjike - ndihme
06/11/12, 11:35 pm nga Mimika

» Ne keto momente dua te them............
06/11/12, 11:26 pm nga Mimika

» Ju lutem me ndimoni
06/11/12, 11:24 pm nga Mimika

» Kuota diplomimit
01/09/12, 10:54 am nga nataeustikes

» PERSHENDETJE NGA TETOVA
04/06/12, 07:56 pm nga legjenda

» Deklaroj se... .....????????
19/11/11, 02:27 am nga :::>>C&C<<:::

» Te numerojme se bashku deri ne njemiljon...
19/11/11, 02:25 am nga :::>>C&C<<:::

» kliko dhe hesht
19/11/11, 02:23 am nga :::>>C&C<<:::

» Shprehja qe ju pelqen me shume
19/11/11, 02:22 am nga :::>>C&C<<:::

» Shkruani nje emer te nje antari
19/11/11, 02:21 am nga :::>>C&C<<:::

» Si Ndiheni?
19/11/11, 02:19 am nga :::>>C&C<<:::

» Si do e pėrballonit njė person qė nuk ju do..??
18/10/11, 04:04 pm nga Kejsi

Statistikat
Forumi ka 482 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri Ardos

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 52841 artikuj v 6853 temat
Kush ėshtė nė linjė
2 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 2 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 302 mė 08/05/11, 04:06 am
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Www.Bisedoj.Com Ne Facebook
Www.Bisedoj.Com on Facebook
Bisedo ne Chat
Share | 
 

 Shqipėria, dashuria e re mesdhetare

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
:::<<C&C>>:::
Super Moderatore
Super Moderatore


Numri i postimeve: 8975
Age: 24
Vendodhja: -KS-
Piket: 26363
Registration date: 13/09/2008

21082009
MesazhShqipėria, dashuria e re mesdhetare

Image Hosted by ImageShack.us

Tiranė - “Pėrshtypjet qė ne marrim gjatė gjithė kohės pėrmes takimeve me turistėt shqiptarė, tregojnė se ne ende nuk e njohim Shqipėrinė, ndėrsa pas prezantimeve tė promocioneve turistike, mahniten duke kėrkuar tė dinė mė shumė...”, u shpreh Nada Kallēiu, drejtoreshė e pėrgjithshme e Agjencisė Kombėtare tė Turizmit.

E ndėrsa shqiptarėt, nė njė pėrqindje mė tė vogėl se vitet e tjera pretendojnė tė kalojnė pushimet jashtė shtetit, pa njohur ende mirė Shqipėrinė, numri i vizitorėve tė huaj, veēanėrisht atyre mesdhetarė, duket se ka pasur njė rritje tė ndjeshme krahasuar me tė njėjtėn periudhė tė njė viti mė parė.

Agjencia Kombėtare e Turizmit, si zbatuesja kryesore e politikės sė qeverisė nė fushėn e turizmit pėr krijimin e produkteve turistike, ka kryer njė studim tė detajuar mbi ardhjen e turistėve tė huaj nė Shqipėri, nė bashkėpunim me Policinė Kufitare, nga janė pėrpunuar edhe tė dhėnat fillesatare.

Sipas kėtij studimi, rezulton se gjatė periudhės janar-korrik 2009, ka pasur 991.306 vizitorė tė huaj (19.072 janė vizitorė ditorė, ndėrsa 972.234 kanė qenė turistė), nga 726.898 vizitorė nė tė njėjtėn periudhė tė vitit tė kaluar, ose 36 % mė shumė se njė vit mė parė.

Krahasuar me statistikat e vitit 2005, rritja e numrit tė vizitorėve tė huaj (tė ndarė nė 4 nėnkategori) ka qenė afėrsisht 2.6 herė mė shumė. Numri mė i madh i vizitorėve i pėrket shtetasve europianė.

Sipas statistikave, 37 % e vizitorėve qė kanė hyrė gjatė periudhės janar-korrik 2009 nė Shqipėri kanė qėnė nga Kosova, 19 % maqedonas, 7 % malazezė, 6 % italianė, 5 % grekė, 3 % serbė, 4 % anglezė, 3 % gjermanė, etj.

_________________
***Quand il n'y en a plus,
Il y en a encore. ***

Vetem ne Www.Bisedoj.Com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.bisedoj.com
Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Shqipėria, dashuria e re mesdhetare :: Komentet

No Comment.
 

Shqipėria, dashuria e re mesdhetare

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Www.Bisedoj.Com ::  :: -