Www.Bisedoj.Com

Reviste e Perditshme Virtuale...
 
ForumFaqja Kryesore*GalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
:::<<C&C>>::: (8975)
 
:::>>C&C<<::: (8396)
 
Kejsi (6420)
 
AL_00 (5752)
 
Admin (3402)
 
BiNnki (2909)
 
DaNgErOuS_gIrL (2800)
 
ToSi (2689)
 
absurdja (2413)
 
Jakuzzi (2276)
 
Tema Fundit
» Vjen nje moment dhe ???
24/01/13, 02:07 pm nga :::>>C&C<<:::

» MENDIM I CASTIT..........
24/01/13, 01:56 pm nga :::>>C&C<<:::

» Tė mirat dhe tė kėqijat e gjėrave qė pėrdorim mė shpesh
07/11/12, 12:13 am nga Mimika

» Pytje logjike - ndihme
06/11/12, 11:35 pm nga Mimika

» Ne keto momente dua te them............
06/11/12, 11:26 pm nga Mimika

» Ju lutem me ndimoni
06/11/12, 11:24 pm nga Mimika

» Kuota diplomimit
01/09/12, 10:54 am nga nataeustikes

» PERSHENDETJE NGA TETOVA
04/06/12, 07:56 pm nga legjenda

» Deklaroj se... .....????????
19/11/11, 02:27 am nga :::>>C&C<<:::

» Te numerojme se bashku deri ne njemiljon...
19/11/11, 02:25 am nga :::>>C&C<<:::

» kliko dhe hesht
19/11/11, 02:23 am nga :::>>C&C<<:::

» Shprehja qe ju pelqen me shume
19/11/11, 02:22 am nga :::>>C&C<<:::

» Shkruani nje emer te nje antari
19/11/11, 02:21 am nga :::>>C&C<<:::

» Si Ndiheni?
19/11/11, 02:19 am nga :::>>C&C<<:::

» Si do e pėrballonit njė person qė nuk ju do..??
18/10/11, 04:04 pm nga Kejsi

Statistikat
Forumi ka 482 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri Ardos

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 52841 artikuj v 6853 temat
Kush ėshtė nė linjė
7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 302 mė 08/05/11, 04:06 am
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Www.Bisedoj.Com Ne Facebook
Www.Bisedoj.Com on Facebook
Bisedo ne Chat
Share | 
 

 Tetė momente tė rėndėsishme nė jetėn seksuale tė mashkullit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
:::<<C&C>>:::
Super Moderatore
Super Moderatore


Numri i postimeve: 8975
Age: 24
Vendodhja: -KS-
Piket: 26348
Registration date: 13/09/2008

MesazhTitulli: Tetė momente tė rėndėsishme nė jetėn seksuale tė mashkullit   28/07/09, 08:38 pm

Ndodh shpesh qė edhe pse keni njė kohė tė gjatė me partnerin dhe jeni shumė tė dashuruara mė tė, pėrsėri nuk arrini ta kuptoni. Duket si njė provim i vėshtirė tė hysh nė botėn e tij pėr tė mėsuar se si i duket marrėdhėnia juaj, si nga kėndvėshtrimi romantik dhe ai seksual.

Studiuesit shprehen se, ka disa elementė qė mund tė ndihmojnė njė femėr tė kuptojė se ēfarė mendon partneri i tyre pėr marrėdhėnien aktuale.1. Flirtimi

Vetėm sepse meshkujt nuk janė shumė tė zotė me flirtimin nuk do tė thotė se ata nuk e pėlqejnė atė. Ka disa teknika flirtimi, tė cilat i garantojnė njė femre sukses tė sigurt. Kafshimi i buzės, lėvizja e cepit tė fundit, duke e pėrkėdhelur lehtė atė, shpupuritja e flokėve ndėrkohė qė ai flet etj., janė mėnyra shumė tė mira pėr tė joshur njė mashkull. Ai e dashuron shumė njė gjė tė tillė sepse e imagjinon veten duke i bėrė kėto veprime dhe kjo gjė e bėn tė ndizet flakė.

2. Ereksioni

Kjo ėshtė pėrgjigjja automatike e cila nėnkupton se mashkulli nuk e ka mė nė dorė situatėn dhe se ndihet krejt i pafuqishėm ndaj kėsaj gjendjeje. Gjithsesi kjo nuk do tė thotė se ėshtė femra e cila ka kontrollin mbi tė. Por ereksioni i shkaktuar drejtpėrdrejt nga njė femėr e cila i pėlqen shumė e bėn atė edhe mė tė kėnaqshėm. Meshkujt mund tė arrijnė nė ereksion nė shumė mėnyra, por kur e arrijnė duke u joshur dhe admiruar njė trup tė bukur ata marrin mė shumė kėnaqėsi.

3. Loja para seksit

Ekziston njė mit se meshkujt nuk do tė lodhen kurrė me lojėn para seksit. Por ėshtė mė shumė njė ndjenjė ritmi. Ndėrkohė qė njė pjesė e meshkujve e kanė shumė tė lehtė tė arrijnė kulmin e eksitimit, duket se janė femrat qė e kanė tė vėshtirė tė "prekin" orgazmėn. Sa mė tė paduruar tė jeni, ideja e njė periudhe tė gjatė para se tė fillohet me penetrimin mund tė jetė shumė e lodhshme dhe aspak nxitėse. Gjithsesi ėshtė njė e vėrtetė qė bashkon tė gjithė meshkujt e botės, nėse femra ėshtė e zonja tė bėjė njė lojė tė bukur para seksit, ēdo mashkull do ta pėlqejė atė.

4. Seks oral pėr tė

Ėshtė mė shumė njė fiksim pėr meshkujt dhe nėse edhe partnerja e tij ėshtė e gatshme t'ia mundėsojė sa herė tė dėshirojė, atėherė ēdo gjė nė rregull. Lidhja do tė jetė me siguri shumė e gjatė.

5. Seks oral pėr ju

Nėse meshkujt nuk do tė kishin pėlqyer seksin oral tek partnerja, atėherė ai me siguri nuk do t'i kishte rezistuar kohės. Shumė meshkuj preferojnė tė japin seks oral, ēdo partneri i pėlqen ideja qė arrin tė ēojė nė ekstazė femrėn e tij.

6. Penetrimi

Pėr shumė meshkuj penetrimi mbetet ende ngjarja e madhe. Meshkujt janė programuar nė ketė mėnyrė: Seksi nėnkupton ngjizje, kjo do tė thotė penetrim. Shumė meshkuj preferojnė tė zgjasin kohėn para se tė arrijnė kulmin e eksitimit. Ata zgjedhin pozicione tė cilat nuk ua dhurojnė menjėherė orgazmėn, por e shtyjė kohėn para saj.

7. Orgazma

Fatkeqėsisht, meshkujt arrijnė nė orgazėm nė mė pak se tri minuta pas marrėdhėnies, ndaj edhe pse pėrpiqen ta shtyjnė kėtė afat, pėrfundimi ėshtė gjithnjė i njėjtė. Me pėrjashtime tė rralla. Ndėrsa tek femrat edhe pse ėshtė mė e vonuar, pėrsėri ėshtė mė shumė e fortė. Njė raport i shpejtė mund t'u dhurojė njė shpėrthim tė shkurtėr, por qė zgjat pak. Kėshtu qė sa mė shumė tė zgjatet tensioni seksual aq mė e madhe ėshtė edhe kėnaqėsia e pėrftuar.

8. Pas seksit

Sigurisht, nuk ka asnjė mundėsi qė aksioni tė ndalet. Edhe pse ju zė gjumi nė krahėt e njėri-tjetrit, nė momentin e parė qė hapni sytė jeni tė gatshėm pėr tė rifilluar. Pėr shumė meshkuj "koha pas seksit" mund tė nėnkuptojė rifillimin seksit, sepse dėshiron tė ndjejė edhe njė herė tė njėjtin epsh dhe pasion.

Vlerėsimi i partnerit

Ēfarė duhet bėrė nėse ndėrgjegjėsohesh se e do tjetrin mė shumė se ē'duhet, se nuk ke njė jetė tėnden tė pavarur dhe tė kompletuar edhe jashtė asaj nė ēift? Kujt t'i drejtohesh? Kush dashuron shumė, ka pretendimin tė manipulojė partnerin, ndjen nevojėn tė ndėrhyjė duke ndryshuar realitetin dhe ka vėshtirėsi tė mėdha pėr tė pranuar tjetrin pėr atė qė ėshtė. Duke e mbajtur tjetrin nėn kontroll, mendohet gabimisht tė kontrollohen edhe ndjenjat. Tė ndėrgjegjėsohesh pėr kėtė sjellje do tė thotė tė bėsh njė hap tė rėndėsishėm pėrpara. Nėse varėsia afektive tė shtyn tė kontrollosh tjetrin, gjėja e parė pėr t'u bėrė ėshtė tė mos bėsh mė asnjė lėvizje, dhe tė mos veprosh mė me kontroll. Por tė fillosh tė pranosh realitetin dhe mbi tė gjitha veten tėnde. Tė shohėsh realitetin ashtu siē ėshtė dhe tė vlerėsosh partnerin pėr atė qė ėshtė, tė ndihmon pa diskutim tė marrėsh vendime tė shėndetshme dhe tė dobishme.

Tundimi dhe tradhtia

Sinqeriteti i tepėrt mund tė shkaktojė tek partneri ndjenjėn e zhgėnjimit dhe urrejtjes, por edhe tė shkatėrrojė lidhjen. Nėse rrėfeheni edhe nė detajet mė tė vogla, mund tė lini tek bashkėshorti apo bashkėshortja idenė se aventura nuk ishte vetėm njė tundim i rastėsishėm, por njė histori e vėrtetė. Por, nėse jeni zbuluar dhe nuk keni asnjė rrugėzgjidhje tjetėr, ekzistojnė ende disa kėshilla tė mira pėr tė dalė nga situata. Tradhtia mund tė gjenerojė dy tipa krejt tė ndryshme reagimesh: Zhgėnjim dhe urrejtje ndaj partnerit, por edhe ndjenja kėnaqėsie psikologjike dhe seksuale. Nė pėrgjithėsi, tė gjithė tė tradhtuarit ndjejnė tė njėjtėn nevojė tė pashmangshme pėr tė folur pėr tradhtinė e pėsuar. Pjesa mė e madhe e tyre ėshtė e bindur se ėshtė nė dijeni tė gjithēkaje, si pėr tė rėnduar pozitėn e partnerit, por edhe pėr t'u siguruar se ai ėshtė ende i denjė pėr besim. Ata pėrpiqen qė tė kuptojnė se ēfarė i ka shtyrė partnerėt nė tundim.

Pasioni fillestar

Ėshtė e rėndėsishme qė tė theksohet se ndėrmjet pasionit fillestar dhe atij tė mėvonshėm vihen nė punė zona tė veēanta tė trurit, tė cilat janė tė lidhura me impulset dhe ndjenjat qė ndiejmė kur jemi nė njė lidhje tė stabilizuar prej kohėsh. Tė dhėna, tė cilat konfirmojnė edhe nga ana neurobiologjike ndjenjėn e dashurisė qė rritet me kalimin e kohės. Mėnyra e tė reaguarit pėr tė njėjtėn ndjenjė ėshtė edhe nga ana cerebrale e ndryshme. Nė trurin e njė femre tė dashuruar aktivizohen mė sė tepėrmi zonat tė cilat janė tė lidhura me emocionet, pėrkujdesjen, dėshirėn dhe pėrkushtimin e madh. Ndėrsa pjesa mė e madhe e meshkujve, shpjegojnė pėrgjegjėsit e eksperimentit, kur bien nė dashuri kanė mė tė aktivizuar zonat tė cilat janė tė lidhura me eksitimin seksual. Pėr tė vetmuarit studiuesit kėshillojnė konsumimin e ēokollatės, sepse kjo e fundit stimulon zonat qė pėrmendėm mė lart.

_________________
***Quand il n'y en a plus,
Il y en a encore. ***

Vetem ne Www.Bisedoj.Com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.bisedoj.com
 
Tetė momente tė rėndėsishme nė jetėn seksuale tė mashkullit
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Www.Bisedoj.Com ::  :: -