Www.Bisedoj.Com

Reviste e Perditshme Virtuale...
 
ForumFaqja Kryesore*GalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
:::<<C&C>>::: (8975)
 
:::>>C&C<<::: (8396)
 
Kejsi (6420)
 
AL_00 (5752)
 
Admin (3402)
 
BiNnki (2909)
 
DaNgErOuS_gIrL (2800)
 
ToSi (2689)
 
absurdja (2413)
 
Jakuzzi (2276)
 
Tema Fundit
» Vjen nje moment dhe ???
24/01/13, 02:07 pm nga :::>>C&C<<:::

» MENDIM I CASTIT..........
24/01/13, 01:56 pm nga :::>>C&C<<:::

» Tė mirat dhe tė kėqijat e gjėrave qė pėrdorim mė shpesh
07/11/12, 12:13 am nga Mimika

» Pytje logjike - ndihme
06/11/12, 11:35 pm nga Mimika

» Ne keto momente dua te them............
06/11/12, 11:26 pm nga Mimika

» Ju lutem me ndimoni
06/11/12, 11:24 pm nga Mimika

» Kuota diplomimit
01/09/12, 10:54 am nga nataeustikes

» PERSHENDETJE NGA TETOVA
04/06/12, 07:56 pm nga legjenda

» Deklaroj se... .....????????
19/11/11, 02:27 am nga :::>>C&C<<:::

» Te numerojme se bashku deri ne njemiljon...
19/11/11, 02:25 am nga :::>>C&C<<:::

» kliko dhe hesht
19/11/11, 02:23 am nga :::>>C&C<<:::

» Shprehja qe ju pelqen me shume
19/11/11, 02:22 am nga :::>>C&C<<:::

» Shkruani nje emer te nje antari
19/11/11, 02:21 am nga :::>>C&C<<:::

» Si Ndiheni?
19/11/11, 02:19 am nga :::>>C&C<<:::

» Si do e pėrballonit njė person qė nuk ju do..??
18/10/11, 04:04 pm nga Kejsi

Statistikat
Forumi ka 482 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri Ardos

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 52841 artikuj v 6853 temat
Kush ėshtė nė linjė
2 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 2 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 302 mė 08/05/11, 04:06 am
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Www.Bisedoj.Com Ne Facebook
Www.Bisedoj.Com on Facebook
Bisedo ne Chat
Share | 
 

 Tradhtia e ka emrin burrė apo grua?!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator


Numri i postimeve: 3402
Age: 27
Vendodhja: Tirana ALBANIA
Piket: 20093
Registration date: 13/09/2008

MesazhTitulli: Tradhtia e ka emrin burrė apo grua?!   11/06/09, 10:21 am

Psikologėt janė tė mendimit se shumica e femrave tradhtojnė pėr t’ u ndjerė emocionalisht mirė dhe jo thjesht pėr nevoja seksuale. Interesante ėshtė se meshkujt nga ana e tyre pohojnė krejtėsisht tė kundėrtėn, duke theksuar se ata tradhtojnė mė shumė pėr tė pėrmirėsuar ekuilibrin e tyre seksual se sa atė emocional. Ju a jeni e sigurt pėr veten tuaj dhe akoma mė tepėr pėr partnerin tuaj? Besoni se po tė ndodheni pėrballė njė bukuroshi apo bukurosheje, dy metra, me sy tė kaltėr, do tė mund t’i thoni ‘jo” ngacmimeve tė tij/tė saj erotike? Nga ana tjetėr, a do tė rezistojė partneri juaj ndaj njė bukurosheje, me lėkurė tė tejdukshme e cila ėshtė edhe e zgjuar dhe ka humor? Ne vendosėm tė analizojmė kėtė temė kaq delikate dhe tė vjetėr sa vetė bota, tė hedhim njė vėshtrimin tė shpejtė nė mėkatet tona si dhe t’iu ofrojmė mėnyra pėr tė kuptuar nėse partneri juaj ... shėtit lule mė lule. Sepse, le tė themi tė vėrtetėn, monogamia ėshtė e mrekullueshme, por tradhtia ėshtė tepėr e kėndshme... kur lexon rreth saj.
AI/ Pi alkool
Sipas sondazheve ka rezultuar se meshkujve, tė cilėve ju pėlqen alkooli besojnė se tradhtia nuk ėshtė gjė e keqe. Ndėrsa vetėm 18 % tregojnė se ajo, ėshtė e keqe.
AJO/ Ndjehet vetėm
Njė grup psikologėsh janė tė mendimit se shumica e femrave tradhtojnė pėr arsye tė pėrmbushjes emocionale se sa thjesht pėr nevoja seksuale.
AI/ Nxjerr shumė para
Disa shkencėtarė mbrojnė idenė se meshkujt, tė cilėt kanė njė punė tė mirė, qė ju sjell fitime tė mėdha, janė mė tė prirur pėr tė tradhtuar. Kjo sepse atyre nė pėrgjithėsi ju pėlqen tė rrezikojnė, si nė ēėshtjet profesionale ashtu edhe erotike.
AJO/ Ushqen familjen
Femrat e karrierės kanė mė shumė shanse pėr t’u njohur me meshkuj si nė ambientin e tyre familjar, ashtu edhe pėrmes marrėdhėnieve publike. Zakonisht meshkujt adhurojnė njė kolege-femėr tė tillė dhe bėjnė gjithēka pėr t’a shtėnė nė dorė.
AI/ Ėshtė djalė qyteti
Sipas studimeve, meshkujt qė banojnė nė zona tė mėdha urbane kanė mė shumė lidhje jashtėmartesore se ata tė cilėt jetojnė nė zona rurale.
AJO/ Ėshtė nė zi
Nėse njėri nga prindėrit largohet nga jeta, njė femėr mund tė guxojė tė bėjė diēka, pėr tė cilėn nėna dhe babai nuk do tė ishin dakord, sikurse ėshtė edhe tradhtia.
AI/ U martua pak kohė mė parė
Disa tė sapomartuar e kanė shumė tė vėshtirė qė tė pėrshtaten me ndryshimet e reja tė jetės sė tyre, sikurse mund tė jetė edhe martesa, ndaj dhe gjejnė prehje nė lidhje jashtė saj.
AJO/ I pėlqen tė rrezikojė
Femrave qė ju pėlqen rreziku kėrkojnė gjithnjė peripeci dhe janė mė tė gatshme pėr t’u pėrfshirė nė aventura erotike edhe jashtė martesės.
AI/ Punon jashtė orarit
Njė mashkull i cili punon me ritme tė ēmendura e ka shumė tė lehtė qė tė shkelė kurorėn e tij. Nė fund tė fundit, ai e ka tė gatshme arsyetimin dhe tė tjerėt e kanė shumė tė vėshtirė t’a zėnė me presh nė duar.
AJO/ Interesi
Femrat, tė cilat lidhen nė martesė pėr interes, nuk e kanė tė vėshtirė qė tė tradhtojnė sa herė atyre ju jepet mundėsia pėr tė fituar diēka, sado e vogėl tė jetė vlera e saj.

Tradhtia, shenjat e para

Tregoni kujdes rreth tė dhėnave tė mėposhtme, pėr tė vėrtetuar nėse partneri juaj ju tradhton.
Pėrgatitet tė tradhtojė
Ndryshon shoqėri. Ndoshta kėrkon qė t’u shmanget konfrontimeve tė ndryshme, por ju duhet ri mbani sytė hapur.
-Gjen njė hobi tė ri pėr t’u marrė nė kohėn e lirė. Njė interesim i tillė i befasishėm mund tė hedhė dritė mbi faktin se kėrkon tė bėjė pėr vete ndonjė studente tė arteve
-Fillon tė kujdeset pėr regjimin e tij ushqimor dhe pamjen e tij tė jashtme shumė mė tepėr se mė parė.
-Blen tė brendshme tė reja. Ndoshta shpreson se ndonjė njohje e re do tė interesohet edhe pėr botėn e tij tė brendshme...erotike.
-Kundėrshton me gjysmė zėri pėr tė drejtat e tij ku shkelen. Nėse kjo nuk vjen nga stresi i madh qė ka, atėherė duhet tė gėrmoni pėr ndonjė lidhje tė fshehtė tė tij.

Ka shkelur me tė dyja kėmbėt

-Ju akuzon se e tradhtoni. Vetėdija e tij fajtore e bėn qė t’i shohė tė gjithė si tradhtarė.
-Ju kritikon vazhdimisht. Ndonjė veēanti e juaja, qė dikur e shikonte si tė lezetshme, tani i duket e bezdisshme. Dhe kjo sepse pėrdor dobėsitė tuaja si arsyetim.
-Nuk ju merr me vete nė takimet qė ka me kolegėt. Shumicėn e lidhjeve jashtė martese ai i ndėrton nė ambientin e punės.
-Ju sjell dhurata tė paarsyeshme. Jo se nuk i vlerėsoni lulet dhe ēokollatat por cila ėshtė nė fakt arsyeja qė i pranoni?
-Nuk ju lė tė pėrdorni pa praninė e tij telefonin apo kompjuterin e tij. Kohė mė parė nuk kishte kundėrshtim pėr njė gjė tė tillė.Disa shkencėtarė mbrojnė idenė se meshkujt, tė cilėt kanė njė punė tė mirė, qė ju sjell fitime tė mėdha, janė mė tė prirur pėr tė tradhtuar. Kjo sepse atyre nė pėrgjithėsi ju pėlqen tė rrezikojnė, si nė ēėshtjet profesionale ashtu edhe erotike.

_________________

Frekuentimi i nje forumi tjeter...Demton rende shendetin....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.bisedoj.com
ToSi
Antar i Respektuar
Antar i Respektuar


Numri i postimeve: 2689
Piket: 16578
Registration date: 02/04/2009

MesazhTitulli: Re: Tradhtia e ka emrin burrė apo grua?!   16/06/09, 06:01 pm

nuk di se nga tja nis se dhe burr dhe grua e ka emrin,
por me se shumti nga frika e meshkujve xhelozia etj,
e ka grua,
por dhe burr mun ta ket,
pamvarsisht qe nuk jam shum i bindur,
se femrat e gjejn vetveten tek burrat me shum se sa burrat tek femrat,
do ta quaja perfundimish me shum grua dhe me pak burr.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
absurdja
Super Moderatore
Super Moderatore


Numri i postimeve: 2413
Piket: 16434
Registration date: 28/10/2008

MesazhTitulli: Re: Tradhtia e ka emrin burrė apo grua?!   24/06/09, 07:46 pm

une do ta quaja burre+grua= tradheti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
**SEMRA**
Antar i Respektuar
Antar i Respektuar


Numri i postimeve: 431
Piket: 11688
Registration date: 13/09/2009

MesazhTitulli: Re: Tradhtia e ka emrin burrė apo grua?!   13/09/09, 04:06 am

Hmmmmm...po BURR mor BURR....i kan supet e forta te mbajn ket emer kaq te tmerrshem mbi veten,nuk e ndjejn fare edhe pse esht shum i rend... Twisted Evil Twisted Evil
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
:::>>C&C<<:::
Administrator
Administrator


Numri i postimeve: 8396
Age: 31
Vendodhja: Linz-Austri
Piket: 28246
Registration date: 28/10/2008

MesazhTitulli: Re: Tradhtia e ka emrin burrė apo grua?!   13/09/09, 03:33 pm

Euuuuuuuu valla mire paska then parafolsja(absurdja) jam dakord me te

_________________

Knaqesia juaj Qellimi yne!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Www.Bisedoj.Com
Saranda
Super Moderatore
Super Moderatore


Numri i postimeve: 1166
Vendodhja: Jeta eshte e bukur mjafton te dish ta jetosh!Fuqia egziston brenda teje!!!
Piket: 13023
Registration date: 01/10/2009

MesazhTitulli: Re: Tradhtia e ka emrin burrė apo grua?!   03/10/09, 01:59 pm

une do ta quaja burre tradheti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
:::>>C&C<<:::
Administrator
Administrator


Numri i postimeve: 8396
Age: 31
Vendodhja: Linz-Austri
Piket: 28246
Registration date: 28/10/2008

MesazhTitulli: Re: Tradhtia e ka emrin burrė apo grua?!   03/10/09, 11:14 pm

grua (shejton) se vallaj mos ja mesyvt gruja se potia vesh 1000 ushtar pas sevdo e bej te veten

_________________

Knaqesia juaj Qellimi yne!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Www.Bisedoj.Com
Admin
Administrator
Administrator


Numri i postimeve: 3402
Age: 27
Vendodhja: Tirana ALBANIA
Piket: 20093
Registration date: 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Tradhtia e ka emrin burrė apo grua?!   12/10/09, 10:17 pm

Tradhetia lind nga rethana te ndryshme, nuk mund te themi burrre apo grua, nese kemi presione, lodhje edhe monotoni ne nje cift, atehere ne kete moment lind tradhetia, cili te jete me i lodhuri do te tradhetoje, gjithsesi mashkulli i ka hormonet me te theksuara dhe me te forta, dhe bije shpejt pre e tradhetise, prandaj themi mashkullit i falet.. pirat

_________________

Frekuentimi i nje forumi tjeter...Demton rende shendetin....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.bisedoj.com
Kejsi
Administrator
Administrator


Numri i postimeve: 6420
Piket: 22751
Registration date: 28/10/2008

MesazhTitulli: Re: Tradhtia e ka emrin burrė apo grua?!   12/10/09, 10:21 pm

nuk mendoj se i vihet nje emer ndryshe nga ai qe ka "tradheti",as burre as grua,sepse lind sic ka thene parafolesi ne situata te vecanta apo nga rrethana te ndryshme...tradheton si femra ashtu dhe mashkulli...sa per ate qe mashkullit i falet ska shanse Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

_________________


______________________________________________

Puthja ėshtė njė marrėveshje gojore qė bėjnė tė dyja palėt pėr tė marrė me qera katin e poshtėm.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Www.Bisedoj.Com
:::>>C&C<<:::
Administrator
Administrator


Numri i postimeve: 8396
Age: 31
Vendodhja: Linz-Austri
Piket: 28246
Registration date: 28/10/2008

MesazhTitulli: Re: Tradhtia e ka emrin burrė apo grua?!   14/10/09, 11:27 am

po ma thuani ju ketu se cila gjini ka tradhtuar per her te pare mashkullore apo femrore?

_________________

Knaqesia juaj Qellimi yne!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Www.Bisedoj.Com
AL_00Numri i postimeve: 5752
Age: 25
Vendodhja: BRUSSEL
Piket: 17306
Registration date: 30/11/2008

MesazhTitulli: Re: Tradhtia e ka emrin burrė apo grua?!   14/10/09, 11:39 am

tradhtija e ka emrin BURRE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.bisedoj.com
:::>>C&C<<:::
Administrator
Administrator


Numri i postimeve: 8396
Age: 31
Vendodhja: Linz-Austri
Piket: 28246
Registration date: 28/10/2008

MesazhTitulli: Re: Tradhtia e ka emrin burrė apo grua?!   14/10/09, 09:29 pm

ja shikoje al me vemendje

_________________

Knaqesia juaj Qellimi yne!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Www.Bisedoj.Com
Admin
Administrator
Administrator


Numri i postimeve: 3402
Age: 27
Vendodhja: Tirana ALBANIA
Piket: 20093
Registration date: 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Tradhtia e ka emrin burrė apo grua?!   14/10/09, 10:44 pm

haahahhahahahahahhahhahahahahahaha
e bukur por ska shance te ndodhe ne kete menyre, pasi kush do te jape shpjegimin cili e futi apo e lidhi Very Happy

_________________

Frekuentimi i nje forumi tjeter...Demton rende shendetin....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.bisedoj.com
 
Tradhtia e ka emrin burrė apo grua?!
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Www.Bisedoj.Com ::  :: -