Www.Bisedoj.Com

Reviste e Perditshme Virtuale...
 
ForumFaqja Kryesore*GalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
:::<<C&C>>::: (8975)
 
:::>>C&C<<::: (8396)
 
Kejsi (6420)
 
AL_00 (5752)
 
Admin (3402)
 
BiNnki (2909)
 
DaNgErOuS_gIrL (2800)
 
ToSi (2689)
 
absurdja (2413)
 
Jakuzzi (2276)
 
Tema Fundit
» Vjen nje moment dhe ???
24/01/13, 02:07 pm nga :::>>C&C<<:::

» MENDIM I CASTIT..........
24/01/13, 01:56 pm nga :::>>C&C<<:::

» Tė mirat dhe tė kėqijat e gjėrave qė pėrdorim mė shpesh
07/11/12, 12:13 am nga Mimika

» Pytje logjike - ndihme
06/11/12, 11:35 pm nga Mimika

» Ne keto momente dua te them............
06/11/12, 11:26 pm nga Mimika

» Ju lutem me ndimoni
06/11/12, 11:24 pm nga Mimika

» Kuota diplomimit
01/09/12, 10:54 am nga nataeustikes

» PERSHENDETJE NGA TETOVA
04/06/12, 07:56 pm nga legjenda

» Deklaroj se... .....????????
19/11/11, 02:27 am nga :::>>C&C<<:::

» Te numerojme se bashku deri ne njemiljon...
19/11/11, 02:25 am nga :::>>C&C<<:::

» kliko dhe hesht
19/11/11, 02:23 am nga :::>>C&C<<:::

» Shprehja qe ju pelqen me shume
19/11/11, 02:22 am nga :::>>C&C<<:::

» Shkruani nje emer te nje antari
19/11/11, 02:21 am nga :::>>C&C<<:::

» Si Ndiheni?
19/11/11, 02:19 am nga :::>>C&C<<:::

» Si do e pėrballonit njė person qė nuk ju do..??
18/10/11, 04:04 pm nga Kejsi

Statistikat
Forumi ka 482 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri Ardos

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 52841 artikuj v 6853 temat
Kush ėshtė nė linjė
10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 302 mė 08/05/11, 04:06 am
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Www.Bisedoj.Com Ne Facebook
Www.Bisedoj.Com on Facebook
Bisedo ne Chat
Share | 
 

 THENJE PER FEMRAT:::

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
AL_00Numri i postimeve: 5752
Age: 25
Vendodhja: BRUSSEL
Piket: 17326
Registration date: 30/11/2008

MesazhTitulli: THENJE PER FEMRAT:::   10/12/08, 07:58 pm

Po deshe tė hakmerresh kundėr njė gruaje, lėvdo nė sytė e saj njė grua tjetėr.

Femra ėshtė mbretėreshė e botės, por skllave e dėshirave.

Ekzistojnė vetėm dy lloje femrash: ato qė flasin gjithmonė dhe ato qė nuk heshtin kurrė.
Te femra gjithēka ėshtė zemėr, bile edhe koka.

S'ka njeri qė gruas sė vet i duket i menēur.

T'ia besosh fshehtėsinė gruas ėshtė njėsoj si t'i fshehėsh tė hollat nėn xham

Ata qė gjithmonė flasin mirė pėr femrat, nuk i njohin mirė. Ata qė gjithmonė flasin keq pėr ato, nuk i njohin fare.

Kur ėshtė fjala pėr femra, gjėja mė e rrezikshme ėshtė se s'mund tė jetohet me to, por as pa ato.

femra gjithmon eshte nje femije i rritur.

femra arrin pjekurine ma shpejte se sa mashkulli, por limiti i femres eshte dukshem me i shkurter se i mashkullit.
Asnjė grua, qė kur ekziston bota, nuk ėshtė martuar nė heshtje.

Ajo qė na tėrheq te femra, rrallė edhe na lidh me tė.

Gratė duhet tė jenė tė dashuruara, nė qoftė se duan tė mbesin tė bukura.

Grate e bukura le tua leme burrave pa fantazi. Marcel Proust

Lotet e grave jane vetem djerse te syve. Giovenale

Gruaja ka qene gabimi I dyte I Zotit. Friederich Nietche

Shume vete do ta ngrenin gruan e tyre deri ne qiell po te ishin
te sigurt qe do te mbeste atje.

Gruaja ime u martua me mua per inat te nje burri tjeter. Pas disa
vitesh mesova se ai burri isha une.

Kur nje grua hesht, per hir te Zotit mos e nderprisni!.

Vetem ne nje pike burrat e grate jane te nje mendimi, te dy nuk
kane besim tek femrat.

Gruaja ideale shtepiake arrin ti shnderroje kuzhinen, larjen e
rrobave, pjatave dhe pastrimin e shtepise, ne hob te burrit.

Gratė lexojnė nė zemrat e huaja mė mirė se burrat.

Gratė i pėrballojnė dhimbjet mė mirė se burrat.

Gratė dashurojnė fuqinė, pa e imituar; burrat brishtėsinė, pa ta dhuruar.

Grate zbuten ne moment, burri inatoset nga koka deri tek kėmbėt, dhe nė kėtė acar ekstrem, as zemra s`mbėrrin ta ngrohė.

Nė ēdo formė tė dashurisė femėrore del nė pah edhe diēka nga dashuria e saj amėsore.

Gratė jetojnė mė thellėsisht dashurinė, nga sa mendojnė burrat prej tė cilėve ato dashurohen.

Kundėr sėmundjes tipike mashkullore tė pėrēmimit, ndihmon mė sė miri tė dashuruarit nga njė grua e menēur.

Gruaja e pėrjeton si triumf, nėse takon tė dashurėn e hershme tė burrit tė saj, ndėrsa burri si turp, nėse ndesh tė dashurinė e hershme tė gruas sė tij.

Femra eshte si hija. Po e ndoqe, te iken, po i ike, te ndjek.

Syte me te bukur jane ata te nje femre qe merr nje dhurate. Sa me e rendesishme dhurata, aq me te bukura jane syte.

Femra eshte nje sfere e pafund, qendra e te ciles eshte kudo dhe perimetri asgjekundi

Prej gruas te ndare dhe prej mallit te vjeter, duhet te heqesh dore.

Ka dy lloj femrash, e eshte nje cmenduri te martosh njeren dhe nje krim te martosh tjetren.

Gruan,pasuria e ben te ēthurur,bukuria te dyshimte ndersa shemtimi te urryer.

Femrat dhe parfumet jane te holla (subtils), e per kete ato duhen mbajtur te mbyllura mire

Femra eshte kurthi I natyres.

Hajduti te kerkon o jeten o kuleten, femrat I duan te dyja.

Femrat o ti duash o ti njohesh! Rruge te mesme nuk ka.

Grate e bukura le tua leme burrave pa fantazi.

Lotet e grave jane vetem djerse te syve.

Gruaja ka qene gabimi I dyte I Zotit.

Kur degjojne grate ne rrefim, prifterinjte ndjehen te lumtur qe
nuk jane martuar


Shume vete do ta ngrenin gruan e tyre deri ne qiell po te ishin
te sigurt qe do te mbeste atje.

Gruaja ime kendoi kete here ne kishe dhe te pakten 200 veta
nderruan fe.

Kur nje grua hesht, per hir te Zotit mos e nderprisn

Kur nje grua te thote: "Jo tani" do te thote qe je para kohe ose
je me vonese

Pa gra, valle si do ishin burrat? Te ralle, shume te rralle.

femrat jane qenie te mrekullueshme vetem kur rrine urte

O Zot flm per to ,ishte kjo dhurata me e madhe qe i dha mashkullit.
Do mbaronim si egrsirat me siguri ,po mos ti kishim te bukurat Wink
Paqerua
Pas Autobusit dhe Femres,kurre mos vrapo !
Shkon Ajo vjen Tjetra.

femra ashte si hija kur te njekish ajo te ik

kur te jakthejsh shpinen ajo te njek ty

femra e ka qit d......... ne shishe a thojn qeshtu

kqyrja nanen merrja qiken

Femra eshte qka spo di :Shum kend e qon me pi uji e len te eqte
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.bisedoj.com
DaNgErOuS_gIrLNumri i postimeve: 2800
Age: 24
Vendodhja: ne hen :D
Piket: 12353
Registration date: 16/09/2008

MesazhTitulli: Re: THENJE PER FEMRAT:::   10/12/08, 08:10 pm

sh te bukura!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.bisedo.tk
:::<<C&C>>:::
Super Moderatore
Super Moderatore


Numri i postimeve: 8975
Age: 24
Vendodhja: -KS-
Piket: 26368
Registration date: 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: THENJE PER FEMRAT:::   11/12/08, 03:51 pm

AL_00 shkruajti:
Po deshe tė hakmerresh kundėr njė gruaje, lėvdo nė sytė e saj njė grua tjetėr.

Femra ėshtė mbretėreshė e botės, por skllave e dėshirave.

Ekzistojnė vetėm dy lloje femrash: ato qė flasin gjithmonė dhe ato qė nuk heshtin kurrė.
Te femra gjithēka ėshtė zemėr, bile edhe koka.

S'ka njeri qė gruas sė vet i duket i menēur.

T'ia besosh fshehtėsinė gruas ėshtė njėsoj si t'i fshehėsh tė hollat nėn xham

Ata qė gjithmonė flasin mirė pėr femrat, nuk i njohin mirė. Ata qė gjithmonė flasin keq pėr ato, nuk i njohin fare.

Kur ėshtė fjala pėr femra, gjėja mė e rrezikshme ėshtė se s'mund tė jetohet me to, por as pa ato.

femra gjithmon eshte nje femije i rritur.

femra arrin pjekurine ma shpejte se sa mashkulli, por limiti i femres eshte dukshem me i shkurter se i mashkullit.
Asnjė grua, qė kur ekziston bota, nuk ėshtė martuar nė heshtje.

Ajo qė na tėrheq te femra, rrallė edhe na lidh me tė.

Gratė duhet tė jenė tė dashuruara, nė qoftė se duan tė mbesin tė bukura.

Grate e bukura le tua leme burrave pa fantazi. Marcel Proust

Lotet e grave jane vetem djerse te syve. Giovenale

Gruaja ka qene gabimi I dyte I Zotit. Friederich Nietche

Shume vete do ta ngrenin gruan e tyre deri ne qiell po te ishin
te sigurt qe do te mbeste atje.

Gruaja ime u martua me mua per inat te nje burri tjeter. Pas disa
vitesh mesova se ai burri isha une.

Kur nje grua hesht, per hir te Zotit mos e nderprisni!.

Vetem ne nje pike burrat e grate jane te nje mendimi, te dy nuk
kane besim tek femrat.

Gruaja ideale shtepiake arrin ti shnderroje kuzhinen, larjen e
rrobave, pjatave dhe pastrimin e shtepise, ne hob te burrit.

Gratė lexojnė nė zemrat e huaja mė mirė se burrat.

Gratė i pėrballojnė dhimbjet mė mirė se burrat.

Gratė dashurojnė fuqinė, pa e imituar; burrat brishtėsinė, pa ta dhuruar.

Grate zbuten ne moment, burri inatoset nga koka deri tek kėmbėt, dhe nė kėtė acar ekstrem, as zemra s`mbėrrin ta ngrohė.

Nė ēdo formė tė dashurisė femėrore del nė pah edhe diēka nga dashuria e saj amėsore.

Gratė jetojnė mė thellėsisht dashurinė, nga sa mendojnė burrat prej tė cilėve ato dashurohen.

Kundėr sėmundjes tipike mashkullore tė pėrēmimit, ndihmon mė sė miri tė dashuruarit nga njė grua e menēur.

Gruaja e pėrjeton si triumf, nėse takon tė dashurėn e hershme tė burrit tė saj, ndėrsa burri si turp, nėse ndesh tė dashurinė e hershme tė gruas sė tij.

Femra eshte si hija. Po e ndoqe, te iken, po i ike, te ndjek.

Syte me te bukur jane ata te nje femre qe merr nje dhurate. Sa me e rendesishme dhurata, aq me te bukura jane syte.

Femra eshte nje sfere e pafund, qendra e te ciles eshte kudo dhe perimetri asgjekundi

Prej gruas te ndare dhe prej mallit te vjeter, duhet te heqesh dore.

Ka dy lloj femrash, e eshte nje cmenduri te martosh njeren dhe nje krim te martosh tjetren.

Gruan,pasuria e ben te ēthurur,bukuria te dyshimte ndersa shemtimi te urryer.

Femrat dhe parfumet jane te holla (subtils), e per kete ato duhen mbajtur te mbyllura mire

Femra eshte kurthi I natyres.

Hajduti te kerkon o jeten o kuleten, femrat I duan te dyja.

Femrat o ti duash o ti njohesh! Rruge te mesme nuk ka.

Grate e bukura le tua leme burrave pa fantazi.

Lotet e grave jane vetem djerse te syve.

Gruaja ka qene gabimi I dyte I Zotit.

Kur degjojne grate ne rrefim, prifterinjte ndjehen te lumtur qe
nuk jane martuar


Shume vete do ta ngrenin gruan e tyre deri ne qiell po te ishin
te sigurt qe do te mbeste atje.

Gruaja ime kendoi kete here ne kishe dhe te pakten 200 veta
nderruan fe.

Kur nje grua hesht, per hir te Zotit mos e nderprisn

Kur nje grua te thote: "Jo tani" do te thote qe je para kohe ose
je me vonese

Pa gra, valle si do ishin burrat? Te ralle, shume te rralle.

femrat jane qenie te mrekullueshme vetem kur rrine urte

O Zot flm per to ,ishte kjo dhurata me e madhe qe i dha mashkullit.
Do mbaronim si egrsirat me siguri ,po mos ti kishim te bukurat Wink
Paqerua
Pas Autobusit dhe Femres,kurre mos vrapo !
Shkon Ajo vjen Tjetra.

femra ashte si hija kur te njekish ajo te ik

kur te jakthejsh shpinen ajo te njek ty

femra e ka qit d......... ne shishe a thojn qeshtu

kqyrja nanen merrja qiken

Femra eshte qka spo di :Shum kend e qon me pi uji e len te eqte
Ne disa gjera nuk pajtohem me vertete se nuk jane te gjitha keshtu edhe pse ju duket juve......pse juve nuk postoni per meshkujt ....apo apo pritni te postojme ne per juve???!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.bisedoj.com
GOLDSTAR
Intelektual
Intelektual


Numri i postimeve: 909
Vendodhja: Sh me lart se ju te tjeret...
Piket: 13246
Registration date: 13/11/2008

MesazhTitulli: Re: THENJE PER FEMRAT:::   11/12/08, 05:53 pm

PO NORMALE SE NE NUK JEMI KUNDRA VETES.OK
PASTAJ FEMRAT EDHE DUAN TE ZGJEDHIN ,DHE TE JENE TE ZDHEDHURA NGA TE TJERET!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Www.Bisedoj.Com
AL_00Numri i postimeve: 5752
Age: 25
Vendodhja: BRUSSEL
Piket: 17326
Registration date: 30/11/2008

MesazhTitulli: Re: THENJE PER FEMRAT:::   12/12/08, 03:37 pm

NE NUK JA NGREJME VLERAT VETES TONE PRESIM CE DIKUSHE TJETER TE NA I NGREJE VLERAT MOJ sarita
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.bisedoj.com
GOLDSTAR
Intelektual
Intelektual


Numri i postimeve: 909
Vendodhja: Sh me lart se ju te tjeret...
Piket: 13246
Registration date: 13/11/2008

MesazhTitulli: Re: THENJE PER FEMRAT:::   14/12/08, 05:19 pm

BRAVO ASHTU ESHTE ,E SHIKON CUNIN SA INTUITE QE KA..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Www.Bisedoj.Com
AL_00Numri i postimeve: 5752
Age: 25
Vendodhja: BRUSSEL
Piket: 17326
Registration date: 30/11/2008

MesazhTitulli: Re: THENJE PER FEMRAT:::   14/12/08, 07:29 pm

GOLDSTAR shkruajti:
BRAVO ASHTU ESHTE ,E SHIKON CUNIN SA INTUITE QE KA..
mund te me tregoshe cfare intuite kam edhe ku rri kjo intuita se nuk e kam pare as njehere ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.bisedoj.com
AL_00Numri i postimeve: 5752
Age: 25
Vendodhja: BRUSSEL
Piket: 17326
Registration date: 30/11/2008

MesazhTitulli: Re: THENJE PER FEMRAT:::   24/01/09, 04:09 pm

THENJE PER FEMRAT:::
nga AL_00 prej Wed Dec 10, 2008 5:58 pm

Po deshe tė hakmerresh kundėr njė gruaje, lėvdo nė sytė e saj njė grua tjetėr.

Femra ėshtė mbretėreshė e botės, por skllave e dėshirave.

Ekzistojnė vetėm dy lloje femrash: ato qė flasin gjithmonė dhe ato qė nuk heshtin kurrė.
Te femra gjithēka ėshtė zemėr, bile edhe koka.

S'ka njeri qė gruas sė vet i duket i menēur.

T'ia besosh fshehtėsinė gruas ėshtė njėsoj si t'i fshehėsh tė hollat nėn xham

Ata qė gjithmonė flasin mirė pėr femrat, nuk i njohin mirė. Ata qė gjithmonė flasin keq pėr ato, nuk i njohin fare.

Kur ėshtė fjala pėr femra, gjėja mė e rrezikshme ėshtė se s'mund tė jetohet me to, por as pa ato.

femra gjithmon eshte nje femije i rritur.

femra arrin pjekurine ma shpejte se sa mashkulli, por limiti i femres eshte dukshem me i shkurter se i mashkullit.
Asnjė grua, qė kur ekziston bota, nuk ėshtė martuar nė heshtje.

Ajo qė na tėrheq te femra, rrallė edhe na lidh me tė.

Gratė duhet tė jenė tė dashuruara, nė qoftė se duan tė mbesin tė bukura.

Grate e bukura le tua leme burrave pa fantazi. Marcel Proust

Lotet e grave jane vetem djerse te syve
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.bisedoj.com
:::<<C&C>>:::
Super Moderatore
Super Moderatore


Numri i postimeve: 8975
Age: 24
Vendodhja: -KS-
Piket: 26368
Registration date: 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: THENJE PER FEMRAT:::   26/01/09, 04:23 am

e njejta?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.bisedoj.com
ToSi
Antar i Respektuar
Antar i Respektuar


Numri i postimeve: 2689
Piket: 16598
Registration date: 02/04/2009

MesazhTitulli: Re: THENJE PER FEMRAT:::   18/04/09, 05:02 pm

vet fjala femer i permbledh te gjithe thenjet per nje femer.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
AL_00Numri i postimeve: 5752
Age: 25
Vendodhja: BRUSSEL
Piket: 17326
Registration date: 30/11/2008

MesazhTitulli: Re: THENJE PER FEMRAT:::   18/04/09, 05:29 pm

ToSi shkruajti:
vet fjala femer i permbledh te gjithe thenjet per nje femer.

huahuahuahhuahuahuahauhauahua e vertete kjo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.bisedoj.com
ToSi
Antar i Respektuar
Antar i Respektuar


Numri i postimeve: 2689
Piket: 16598
Registration date: 02/04/2009

MesazhTitulli: Re: THENJE PER FEMRAT:::   17/05/09, 11:59 am

femra fa mashkullin esht si peshku pa uj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
THENJE PER FEMRAT:::
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Www.Bisedoj.Com ::  :: -