Www.Bisedoj.Com

Reviste e Perditshme Virtuale...
 
ForumFaqja Kryesore*GalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
:::<<C&C>>::: (8975)
 
:::>>C&C<<::: (8396)
 
Kejsi (6420)
 
AL_00 (5752)
 
Admin (3402)
 
BiNnki (2909)
 
DaNgErOuS_gIrL (2800)
 
ToSi (2689)
 
absurdja (2413)
 
Jakuzzi (2276)
 
Tema Fundit
» Vjen nje moment dhe ???
24/01/13, 02:07 pm nga :::>>C&C<<:::

» MENDIM I CASTIT..........
24/01/13, 01:56 pm nga :::>>C&C<<:::

» Tė mirat dhe tė kėqijat e gjėrave qė pėrdorim mė shpesh
07/11/12, 12:13 am nga Mimika

» Pytje logjike - ndihme
06/11/12, 11:35 pm nga Mimika

» Ne keto momente dua te them............
06/11/12, 11:26 pm nga Mimika

» Ju lutem me ndimoni
06/11/12, 11:24 pm nga Mimika

» Kuota diplomimit
01/09/12, 10:54 am nga nataeustikes

» PERSHENDETJE NGA TETOVA
04/06/12, 07:56 pm nga legjenda

» Deklaroj se... .....????????
19/11/11, 02:27 am nga :::>>C&C<<:::

» Te numerojme se bashku deri ne njemiljon...
19/11/11, 02:25 am nga :::>>C&C<<:::

» kliko dhe hesht
19/11/11, 02:23 am nga :::>>C&C<<:::

» Shprehja qe ju pelqen me shume
19/11/11, 02:22 am nga :::>>C&C<<:::

» Shkruani nje emer te nje antari
19/11/11, 02:21 am nga :::>>C&C<<:::

» Si Ndiheni?
19/11/11, 02:19 am nga :::>>C&C<<:::

» Si do e pėrballonit njė person qė nuk ju do..??
18/10/11, 04:04 pm nga Kejsi

Statistikat
Forumi ka 482 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri Ardos

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 52841 artikuj v 6853 temat
Kush ėshtė nė linjė
4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 302 mė 08/05/11, 04:06 am
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Www.Bisedoj.Com Ne Facebook
Www.Bisedoj.Com on Facebook
Bisedo ne Chat
Share | 
 

 Fjalė tė urta(interesante)

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
:::>>C&C<<:::
Administrator
Administrator


Numri i postimeve: 8396
Age: 31
Vendodhja: Linz-Austri
Piket: 28261
Registration date: 28/10/2008

MesazhTitulli: Re: Fjalė tė urta(interesante)   29/04/09, 11:45 pm

1 fjal bie kurse i nxjerr 1000 te tjera
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Www.Bisedoj.Com
absurdja
Super Moderatore
Super Moderatore


Numri i postimeve: 2413
Piket: 16449
Registration date: 28/10/2008

MesazhTitulli: Re: Fjalė tė urta(interesante)   08/05/09, 07:58 pm

Mikun me te mire, dhe armiku me te madhe , duhet mbajtur gjithmon afer.

miku i mir dihet ne ditet e veshtira e miku i keq dihet kur ti ke para ai do te vij e do te perqafoj,me knaqesi po te mos kishe para nuk do te vinte as tete vizitoj sepse paraj te gjith boten e rrutullon ajo sillet e sillet prapp ne dor te njeriut bie


mos perbuz gjen qe ti e ki por mbroje ate qe ki se me von sdo ta kesh e do ta kerkosh por nuk do ta mundesh ta gjeshNje dit shtatori , na tha profesori, dashuri po qoni, msimin po e leshoni...


NE FUND GJITHMON KUJTOJE FILLIMIN E HARROJE ZHGENJIMIN KUJTOJE DITEN EPAR QE E KE PAS ME AT NJERI DHE DO TE KESH QETSI E JO GRINDJE TE KOT QE TE BAN ZEMREN PLOT MLLEF


ke humbur pasurin,ske humbur asgje.ke humbur shendetin ke humbur diqka.ke humbur shpresen ke humbur gjithqka


butesia ben njeriun gjithcka, pervec pasurise


kush deshiron te duhet, le te doje


VETMIA ESHTE ME E MIRE SE SHOKU I KEQ


nuk eshte pasuria ajo qe sjell lumturi dhe fatkeqsi,krejtesisht eshte morali...


me mire eshte te luftosh dhe ta humbish betejen, sesa te mos luftosh asnjehere.Durimi eshte i hillur por sjell fruta te embla.


Kur dashuria dhe aftesia punojn se bashku bejne kryeveper.


Mik i mire eshte ai qe te shikon ne sy kur ta thote te verteten...ai qe te shikon nder kembe eshte armiku yt.pun pun nat e dit qe te shohim pakes drit


Kali i huaj te len ne rrug!

Mesoni, mesoni do te beheni te ditur, dashuroni, dashuroni, do te beheni te mellej


Kur keni frikė nga krijimi, ju zbrapseni dhe ikni nga ai, kur keni frikė nga Krijuesi, ndiheni mė afėr Tij dhe afroheni me nxitimNjeriu ėshtė quajtur insan sepse shumė harron, zemra ėshtė quajtur kalb sespe shumė ndryshon


"Tri raste kan vyrtyte shume te pelqyeshme:

"T'i ndihmosh nevojtaret kur jane nė gjendje tė vėshtirė,

ta thuash tė vėrtetėn edhe kur je i zemėruar,

tė falėsh kur je i zoti tė ndėshkosh ose tė hakmerresh"


”Allahu i forcon besimtarėt nė jetėn e kėsaj bote nė hajėr dhe nė vepra tė mira, ndėrsa nė jetėn e botės tjetėr i forcon nė varr”


Fjala e ėmbėl edhe dyert nga hekuri i hap, e keqja i mbyll edhe mė shumė


''Ruaju nga ai i cili fjalet e te tjereve t'i percjelle ty, sepse edhe fjalet tua ua percjelle te tjereve


BUZA TIME NE
BUZEN TENDE ,
GISHTI TIM NE -
VRIMKEN TENDE.!


A eshte jeta vezullim Argjente e cila rrjedhe qe nga populli i lashte Ilir apo ne menyre te kendshme shprehe dashurine...!!!!!?


kur perpiqesh,mire pergjigjesh.
Kerko me shum mend sesa vend,vetem nje veprim me mend gjen me te mirin vend.


"Njih vlerėn e pesė gjėrave para pesė gjėrave tė tjera:
-tė rinisė para se tė plakesh;
-tė shėndetit para se tė smuresh;
-tė pasurisė para se tė varfėrohesh;
-tė kohės sė lirė para se tė tė grumbullohen punėt;
-tė jetės para se tė tė vijė vdekja".Nė fillim duhet tė njohesh tė vėrteten.Po e dite te verteten mund ta kuptosh tė shtrembrėn.Por,po e njohe tė shtrembėren nė fillim,ėshtė shumė vėshtirė ta kuptosh tė vėrteten.


Jemi i indinjuar kur tjetri na ka ofenduar,por me par te pyesim mendjen ku ka quar.Te shprehurit bukur ruhet.te shprehurit keq as germa si bluhet.
Fjala e bukur eshte shkendija qe nuk fiket kurre.


Qdo gabim ka pendim e kaluara s'ka kthim.
"TE KAULARES JU HAKMERREM ME HARRESE".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ToSi
Antar i Respektuar
Antar i Respektuar


Numri i postimeve: 2689
Piket: 16593
Registration date: 02/04/2009

MesazhTitulli: Re: Fjalė tė urta(interesante)   17/05/09, 11:56 am

kush punon fiton,kush rri ha e pi,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
absurdja
Super Moderatore
Super Moderatore


Numri i postimeve: 2413
Piket: 16449
Registration date: 28/10/2008

MesazhTitulli: Re: Fjalė tė urta(interesante)   14/10/09, 01:50 pm

Agait i pjell edhe kau, jo vetėm lopa

Ai qė bėhet i urtė si delja, e hanė ujqėt

Ai qė ēdo ditė ka njė dėshirė tjetėr, asnjėherė nuk arrin ta plotėsojė dėshirėn e tij

Ai qė di tė vjedhė, di edhe tė fshijė gjurmėt

Ai qė din me kuvenė, e hijeshon nejen nė atė ven

Ai qė don me u ba zengin, niset mė sė pari me vjedhė

Ai qė ėshtė i pasur, jep nga teprica, ai qė nuk ėshtė i pasur jep nga zemra

Ai qė ėshtė nė fuqi bėhet se din ēdo gjė

Ai qė han hudėr nuk e ndien erėn e vet, por ia ndijnė tė tjerėt

Ai qė i mbėshtetet pemės sė madhe, gjen hijė gjithmonė

Ai qė ka frikė edhe kur ka tė drejtė, nuk fiton

Ai qė ka, don edhe ma

Ai qė me indiferencė i shikon vuajtjet e tė tjerėve ėshtė sadist

Ai qė kėrcėnohet, rrallėherė hakmirret

Ai qė ngutet, ēdoherė vonohet

Ai qė premton shumė, bėn pak

Ai qė s'bindet, nuk din tė komandojė

Ai qė nuk e don babanė dhe nėnėn, ai nuk e don askend

Ai qė s'durohet si njeri, s'durohet as si shok,as si kolegė,as si bashkėpunėtor e as si fqi

Ai qė nuk dėgjon miskojėn, se dėgjon as tupanin

Ai qė s'punon si burrė, rrin e qan si grua

Ai qė shpejt dashurohet, shpejt dėshprohet

Ai qė shumė flet, gjė nė dritė nuk ēet

Ai qė ta ban rrafsh, ka qef me t'dalė kodėr

Ai qė ta don tė mirėn, tė flet, ai qė s'ta don, vetėm tė shikon

Ai qė thotė "unė jam unė", ai hup gjithkun

Ai qė vjedh njė vezė, vjedh edhe njė buall

Ajo qė s'arrihet, duket mė e ėmbėl

Ajo qė s'tė pėlqen ty tė ta bėjnė, mos ua bėj tė tjerėve

Amerika tė jep njė thele dhe tė merr njė pelė

Ata qė kėrkojnė gjithnjė tė kenė tė drejtė, gati asnjėherė nuk kanė tė drejtė

Ara me viēa s'lavrohet

Ariu nuk rron duke lėpirė shputat

Armiku i vjetėr kurrė stė bėhet mik i mirė

Armiku, kur mori pendėn nė dorė, si deshi shkroi

Armikut mos ia trego tė vėrtetėn

Armiqtė e shumicės sė njerėzve janė ata qė nuk u japin gjė atyre

As hasmin mos e pafsh pa punė

As me miq e as me anmiq, gojėn mos e fėlliq

As ujė mos pi nė krua tė pushtetit

Ashtu qoftė e sherr mos qoftė

Asnjė shtėpi nuk tė kėnaq si e jotja

Atė derė qė s'e ēel ēelėsi, e ēel paraja

Atė punė qė s'e bėn dot vetė, mos kėrko t'i gjesh tė metė

Atė qė nuk e don thuaji: "Tė pafsha pa punė"

Atje ku fle uji, ėshtė mė i thellė

Atje ku thonė se ka dredhėza mė shumė, merre shportėn e vogėl

Babai qė len djalin e mirė pas, nuk vdes

Babanė e mirė nderojė, babanė e keq duroje

Bajrami i vogėl s'falet para t'madhit

Barrėn e kalit mos ia ngarko gomarit

Bashkimi bėn fuqinė, ndasia ligėshtinė

Bėj gosti, qė tė provosh mikun

Bėj shyqyr tė paktės, qė tė vijė e shumta

Bėje si ta bėsh, pa e bėrė mos e lėsh

Bėji nder qenit, qė ai tė kafshojė kėmbėn

Bėni si them unė, mos bėni si bėj unė

Bėrtiti tė bijės, qė tė dėgjojė nusja

Bejlerėt rrallė lindshin, e shpesh vdekshin

Besnik bėhu, e besė mos zin

Beu nuk i la bujkut as vend pėr nė varr

Bie guri mbi vorbė, e mjera vorbė; bie vorba mbi gurė, po e mjera vorbė

Bie njė fjalė e nxjerr njė mijė tė tjera

Bylbyli njihet nė kėngė, njeriu nė punė

Bima e keqe rritet kudo

Bisha mė e rreptė ėshtė kur t'i sulmohen klyshtė

Bisha tėrbohet keq kur e sheh se i vjen fundi

Bleta din si bėhet mjalta

Borxhi i harruar, vjen nė ditė tė shtėrnguar

Bota ėshtė helm e mjaltė e pėrzier

Brengat janė armiqtė e jetės

Budallėn mos e vet se t'kallxon vet

Buka nė bark, forca nė shtat

Buka s'ka turp

Buka tė mban fytyrėn, yndyra tė shkėlqen fytyrėn

Bukė e kripė e zemėr

Bukė e qepė dhe shėndet

Buka prej qielli s'vjen

Bukuria dhe pasuria s'janė pėrgjithmonė

Bukuria dhe menēuria nuk shkojnė bashkė

Bukuria e gruas duket nė mėngjes

Bukuria njė ditė, veprat njė jetė

Bukuria tė habitė, bukuria tė koritė

Burgu ėshtė varr pėr sė gjalli

Burgu e ka derėn e madhe pėr tė hy, por tė vogėl pėr tė dalė

Burgu pėr burra ėshtė

Burrat besojnė se bota ėshtė e krijuar vetėm pėr ta

Burrė i mirė nė sofėr tė huaj mos u bėn

Burri lidhet pėr fjalet, kau pėr brinjtė

Burri me dy gra, kėmishėn pa la

Burri nė shtėpi, si kėrcu i zi

Burri njė herė ka lindur, njė herė edhe do tė vdesė

Burri pėr gruan ėshtė si ēatia pėr shtėpinė

Burri s'matet me pėllėmbė por me zemėr

Burri tė mbytė ose ta falė, i ligu as tė mytė as ta falė

Butėsia mund tė fitojė gjithēka, pėrveē pasurisė

Buza mė gaz shėndeti pa masė

_________________


Mos i dergoni shume letra te dashures tuaj sepse ka mundesi te dashurohet me postierin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Fjalė tė urta(interesante)
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Www.Bisedoj.Com ::  :: -